Naujienų srautas

Tavo LRT2018.07.02 17:13

FIFA 2018 žiūrovams primename, ką daryti, jei negirdite lietuvių komentatorių

LRT.lt 2018.07.02 17:13

Visos per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT KULTŪRĄ transliuojamos FIFA pasaulio futbolo čempionato rungtynės yra komentuojamos, tačiau komentatorių balsus girdi ne visi LRT žiūrovai. LRT TELEVIZIJOS žiūrovams primename, kad taip gali nutikti, jei rungtynės žiūrimos per LRT HD kanalą ir nustatymuose yra pasirinkta originalo kalba, o ne lietuvių.

LRT Technologijų departamento inovacijų vadovas Arnas Zuikis anksčiau yra pabrėžęs, kad komentarų gali nesigirdėti, jei futbolo rungtynes žiūrite per LRT HD kanalą, kur yra suteikiama galimybė pasirinkti norimą kalbą. Taip galima filmus žiūrėti angliškai, prancūziškai, rusiškai – kitaip tariant, originalia kalba. Norint girdėti futbolo rungtynių komentarus, reikėtų nustatyti lietuvių kalbą.

Kaip pasirinkti kalbą skirtinguose televizoriuose:

PANASONIC TX40DSU501

Jeigu norite pasirinkti originalo kalbą, spaudžiate mygtuką OPTION. Tuomet su rodyklių pagalba einate į AV PARINKTYS, spaudžiate OK ir meniu punkte DAUGIAKALBIS GARSAS dar kartą spaudžiate OK ir pasirinkę kokia kalba norite žiūrėti, spaudžiate OK. Išėjimui iš meniu spaudžiate mygtuką BACK.

LG 32LH510U

Norėdami pasirinkti kalbą, spaudžiate Q.MENU mygtuką, per meniu pasirenkate simbolį, vaizduojantį ausines, ir spausdami OK galite išsirinkti ar žiūrėti originalo kalba, ar lietuvių kalba ar su Dolby surround garsu. Spaudžiate OK ir kalba pasirinkta.

SAMSUNG LT32E310EW_EN

Jeigu norite pasirinkti kalbą, spaudžiate mygtuką TOOLS, rodyklės pagalba nueinate iki GARSO SIST. KALBA, spaudžiate ENTER mygtuką ir pasirenkate kalbą. Ir spaudžiate EXIT.

SAMSUNG UE32K5502

Norėdami originalo kalbos, einate į kalbos nustatymus, taip pat spaudžiate mygtuką OK ir kalba būna pasirinkta. Kad išeitumėte, spauskite mygtuką EXIT.

SONY KDL43W755C

Norėdami pasirinkti kalbą, spaudžiate mygtuką AUDIO ir išsirenkate originalų garsą arba lietuvių kalbą, arba Dolby surround garsą, tada spaudžiate OK.

Jeigu įjungus programą filmas rodomas tik originalo kalba – taip yra dėl vidinių televizoriaus nustatymų. Kiekvieną kartą reikės įjungti subtitrus ar pasirinkti kalbą. Jei norite, kad įsijungus filmą jis būtų rodomas įgarsintas lietuviškai – turite pakeisti TV nustatymus.

FIFA pasaulio futbolo čempionato rungtynių tvarkaraštį galite rasti čia.

Jei nėra galimybės pasirinkti titrų ar kalbos: jei esate kabelinės televizijos klientas – kreipkitės į paslaugos tiekėją; jei televizijos programas žiūrite su paprasta TV antena – kreipkitės dvbt@lrt.lt arba tel. (8 5) 236 3202 (darbo dienomis nuo 08:00 iki 17:00)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi