Tavo LRT

2018.07.07 15:25

Klausiate – atsakome. Ar valstybė finansuoja inovatyvių šildymo sistemų diegimą?

LRT.lt2018.07.07 15:25

Norintys senas šildymo sistemas paversti draugiškesnėmis aplinkai tai galės padaryti jau visai greitai – nuo liepos vidurio bus galima teikti paraiškas inovatyvių šildymo sistemų namuose diegimo finansavimui. Taip LRT RADIJUI sako Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovas Jonas Balkevičius. Vis dėlto kompensaciją gaus ne visi – taikomos tam tikros išimtys.

LRT RADIJO klausytojas Gintautas Ramanauskas klausia, ar yra kompensuojamas inovatyvių šildymo sistemų įrengimas ir kur reikėtų kreiptis dėl šios paslaugos.

Aplinkos projektų valdymo agentūros Klimato kaitos programų ir registro skyriaus vedėjas J. Balkevičius atsako, kad šiais metais yra numatomos kompensacinės išmokos privačių gyvenamųjų namų modernizavimui ir atsinaujinančių energijos išteklių diegimui, tačiau galioja tam tikros išimtys.

„Reikia atkreipti dėmesį, kad paraiškas atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui individualiuose namuose galės teikti tie fiziniai asmenys, kurie nuosavybes teise valdo vieno arba dviejų butų gyvenamuosius namus ir nuo jų pastatymo jau yra praėję penkeri metai. Paramos negalės kreiptis tie pareiškėjai, kurie dar nepabaigė statyti arba stato negyvenamosios paskirties pastatus“, – aiškina J. Balkevičius.

Pasak jo, atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui namuose šiemet yra skirta kiek daugiau nei 3 mln. eurų, o vienam projektui bus skiriama ne daugiau nei 14 tūkst. 500 eurų.

Pareiškėjams bus kompensuojamas katilų, naudojančių iškastinį kurą, keitimas į biokuro granules naudojančius katilus. Taip pat planuojama finansuoti saulės kolektorių bei vėjo energijos šaltinių įdiegimą. Yra atkreipiamas dėmesys į tai, kad kompensuojamas šildymo sistemų keitimas, bet ne naujų įrengimas.

„Svarbu tai, kad finansuojamas tik iškastinį kurą naudojančių katilų keitimas – šildymas malkomis nėra keičiamas. Teikti paraiškas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių diegimo kompensavimo bus galima jau nuo liepos vidurio“, – teigia J. Balkevičius.

Šias kompensacines išmokas administruoja Aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūra. Naujausią informaciją apie paraiškų teikimą bus galima rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.