Naujienų srautas

Tavo LRT2018.06.29 18:09

Klausiate – atsakome. Kodėl kai kurie filmai neįkeliami į mediateką?

Jei portalo LRT.lt mediatekoje nematote per LRT TELEVIZIJĄ rodyto filmo ar serialo, tai nereiškia, kad sutriko archyvo veikla – taip tiesiog nurodyta transliavimo licencijose, tikina LRT atstovė Junita Budvytienė. Pasak jos, įprastai mediatekoje filmai talpinami dvi savaites nuo parodymo dienos, o kai kurie iš jų turi ir kitokius laiko apribojimus.

TV produkcijos įsigijimo ir adaptavimo vadovė J. Budvytienė teigia, kad filmai mediatekoje gali būti laikomi tiek laiko, kiek buvo nurodyta jų licencijose.

„Dažniausia filmai LRT mediatekoje laikomi dvi savaites, kai kurie iš jų turi septynių dienų limitą. Būna, kad filmas mediatekoje gali būti talpinamas ir 30 dienų, tačiau šie atvejai retesni“, – teigia J. Budvytienė.

Anot jos, jei žiūrovai mediatekoje nemato kokio nors LRT TELEVIZIJOJE parodyto serialo ar filmo, tai reiškia, kad jis ir negali būti parodytas.

„Tai nėra LRT sprendimas. Be to, kai kurie žiūrovai pagalvoja, kad sutrinka mediatekos veikla ar jų kompiuteris neveikia tinkamai. Iš tiesų, jei filmas nėra įdėtas į mediateką, jis ir negali būti įdėtas arba yra jau išimtas, laikantis licencijose nurodyto termino“, – aiškina J. Budvytienė.

Pavyzdžiui, serialo „Komisaras Reksas“ viena serija gali būti laikoma septynias dienas, „Tvin Pykso“ – 14 dienų, „Didžiosios Visatos paslaptys su Morganu Frimanu“ – taip pat tik septynias dienas.

J. Budvytienė paaiškina, kad mediatekos įraše pasirodęs užrašas „Transliacija internetu negalima dėl autorinių teisių apribojimų“ reiškia, kad atėjo licencijoje nurodyto termino pabaiga ir serialas buvo išimtas iš mediatekos būtent dėl šios priežasties, o ne dėl kokio gedimo.

FIFA 2018 pasaulio futbolo čempionato talpinamas mediatekoje dar kitu principu – įrašus galima matyti ilgesnį laiką, tačiau tik Lietuvos teritorijoje, kuri nustatoma pagal IP adresą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą