Tavo LRT

2018.06.26 11:54

Aplankiusi Černobylį „Nacionalinė ekspedicija“ laukia pasienyje įstrigusio savo laivo

Birželio 20 d. iš LRT kiemelio triukšmingai išlydėta „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda jau pasiekė Pripietės apylinkes Ukrainoje, aplankė Černobylio zoną. Kelionės įspūdžiais dalindamasis ekspedicijos dalyvis Edmundas Jakilaitis pasakojo, kad Pripietėje, prie Dniepro upės, ekspedicijos komanda jau laukia laivo „Vytautas Didysis“, kuris užtruko Lenkijos ir Ukrainos pasienyje.

„Antradienio vakarą jau mūsų laukia Kijeve. Bet mes išplaukti negalime, nes dar neatvyko mūsų laivas“, – informavo žurnalistas E. Jakilaitis.

Atvykstančio „Vytauto Didžiojo“ su nekantrumu laukia ir laivo kapitonas Simonas Knapkis.

„Užtruksime 15 minučių su nuleidimu ir stiebo pastatymu“, – skaičiavo S. Knapkis. Pasak laivo kapitono, „Nacionalinė ekspedicija“ turėtų iki antradienio vakaro spėti pasiekti Kijevą.

Belaukdamas atgabenamo laivo, ekspedicijos vadovas profesorius Alfredas Bumblauskas dalijosi įspūdžiais iš pirmadienį aplankytos Černobylio zonos. 

„Tai yra pasaulinis įvykis, pasaulio istorijos kronikos, todėl smalsu pažiūrėti. Antras dalykas – Černobylis yra pirmasis įvykdytas mūsų kelionės trečdalis. Mes pamatėme Voluinę. Pabuvome prabangiausiame Ukrainos mieste, labai greitai reikia viską sugalvoti, ką daryti, neturime daug laiko. Antras dalykas – Oleskas su Barbora Radvilaite, trečias – Podhorcai, gražiausia Ukrainos pilis, kurią valdė ir Gediminaičiai Sanguškos. Ji man dar gražesnė nei Nesvyžius, kurį aplankėme antroje mūsų kelionėje. Tai yra tikras stilius, neperpūstas, XVII a. pirmosios pusės rezidencinė pilis. Na, ir po to Luckas. Lucko suvažiavime Vytautui pasiūlyta karūnuotis“, – istoriniais faktais dalijosi A. Bumblauskas.

Išsamiau apie tai, ką aplankė „Nacionalinė ekspedicija“, – įraše.