Tavo LRT

2018.06.18 21:33

Daugiau kultūros per LRT – naujoje „Kultūros žinių“ laidoje

LRT.lt 2018.06.18 21:33

Nuo rudens LRT sezone bus pradėta transliuoti nauja laida „Kultūros žinios“, kurioje per pusvalandį bus pristatomos pačios aktualiausios kultūros naujienos –teatro ir kino premjeros, parodų atidarymai, koncertai, festivaliai bei meno iniciatyvos. Laidą kasdien transliuos LRT KULTŪRA, o jos vedėjomis taps Gerūta Griniūtė ir Živilė Kropaitė.

„Svarbiausius nacionalinės reikšmės kultūros įvykius, žinoma, parodo ir toliau rodys ir „Panorama“, ir kitos LRT žinių laidos, bet norėtume kultūrą pristatyti plačiau, negu tai leidžia žinių aktualijų formatas, kuriame, be kultūros, yra dar politika, verslas, sportas“, – pasakoja LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pasak jos, kultūrai pusvalandžio trukmės „Panoramoje“ telieka kelios minutės, todėl naujoji laida „Kultūros žinios“ bus skirta užpildyti šią spragą: „Jungsimės tiesiogiai iš renginių, kalbinsime ne tik tuos, kurie renginiams atstovauja, bet ir tuos, kurie juos kuria. Plačiau, išsamiau ir betarpiškiau, negu tai galima tradicinėse žiniose. Norisi šiuolaikiško, inovatyvaus formato, kad žiūrovas galėtų pasijusti renginio dalimi. Taip pat – televizijos pagalba sudalyvauti pasauliniuose kultūros ir meno renginiuose, nes pristatysime ir reportažus iš užsienio.“

Į LRT KULTŪROS eterį nekantrauja sugrįžti radijo ir televizijos laidų vedėja G. Griniūtė, prieš kelerius metus šiame kanale vedusi laidą „Visu garsu“. „Manau, televizijoje labai reikėjo tokios laidos. Tai, kad kiekvieną dieną kultūros naujienų apžvalgai bus skiriamas beveik pusvalandis, labai džiugina. Žinau, kad Latvijos televizija turi panašaus pobūdžio laidą, todėl pasvajodavau apie kultūros žinias ir mūsų šalyje. Pakviesta prisidėti nedvejodama sutikau“, – tikina G. Griniūtė.

Jos kolege taps kitas žinomas LRT veidas laidų vedėja Ž. Kropaitė, kuri visai neseniai susilaukė sūnaus.

Naująjį „Kultūros žinių“ TV žurnalą žiūrovai išvys naujajame LRT sezone. „Kultūros žinias“ prodiusuos Marius Siparis.