Tavo LRT

2018.06.10 19:23

Baigiamajame „Dainų dainelės“ laureatų konkurse dalyvavo per 300 atlikėjų

LRT.lt 2018.06.10 19:23

„Dainų dainelė“ – unikali tradicija, per 44-erius gyvavimo metus Lietuvai padovanojusi ne vieną dešimtį scenos profesionalų. Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje birželio 10 d., tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertavo per 300 jaunųjų dainininkų. Laureatai buvo apdovanoti per anksčiau vykusius apdovanojimus.

Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo daugiau kaip 200 tūkst. talentingų vaikų. Dalyvių pasirodymą vertina ir laureatus išrenka profesionalų komisija. Komisijos pirmininkas iki šių metų konkurso buvo amžinąjį atilsį operos grandas Virgilijus Noreika.

Tarp žinomiausių „Dainų dainelės“ laureatų – Vaida Genytė, Vytautas Juozapaitis, Evelina Sašenko, Ona Kolobovaitė, Judita Leitaitė, Liudas Mikalauskas, Loreta Sungailienė, Gintarė Skėrytė, Sigutė Trimakaitė, Dmitrijus Šavrovas, Rugiaveidė, Ilja Aksionovas, Radži.

1974-aisiais gimęs konkursas vyksta kas dvejus metus. Projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų Lietuvos savivaldybių. Geriausius dalyvius, jau įveikusius atrankas regionuose, kovo–gegužės mėnesiais išvysta LRT žiūrovai. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Regioninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkst. jaunųjų dainininkų ir akompanuojančių ansamblių.

Šiemet „Dainų dainelė“ vyko jau 23 kartą.

Sekmadienio laureatų koncertą vedė Ignas Andriukevičius ir Bjelle, 2006 ir 2008 metų „Dainų dainelės” laureatė. Kartu su jaunaisiais laureatais scenoje dainavo ir Merūnos Vitulskis, Vaida Genytė, Monika Marija ir Tomas Pavilionis.