Naujienų srautas

Tavo LRT2018.06.03 17:45

Buvusios LRT vadovybės palikimas – viršytas išlaidų biudžetas

BNS 2018.06.03 17:45

Prieš porą mėnesių darbą pradėjusi naujoji nacionalinio transliuotojo LRT administracija rado gerokai viršytą programoms skirtą biudžetą, dėl to teks peržiūrėti visas šių metų išlaidas, teigia naujos administracijos atstovai.

„Kalbant apie biudžetą, programų pirkimo eilutė yra smarkiai viršijama pagal buvusias pasirašytas sutartis, kurias atėjusi nauja administracija gavo kaip palikimą. Šiuo metu tas viršijimas yra gana ženklus“, – šią savaitę lankydamasi laikinosios Seimo komisijos LRT ūkinei veiklai tirti posėdyje sakė LRT Finansų ir ekonomikos skyriaus vadovė Inga Šaltė-Daukšienė.

Ji BNS informavo, kad šiuo metu biudžeto viršijimas siekia 0,5 mln. eurų.

I. Šaltės-Daukšienės duomenimis, televizijos programoms įsigyti 2018 metų biudžete sausio – balandžio mėnesiams buvo numatyta 3,7 mln. eurų, o išleista 4,2 mln. eurų.

Finansų ir ekonomikos skyriaus vadovė teigė, kad dabar iš esmės peržiūrimos visos šiemet suplanuotos išlaidos, kad būtų galima subalansuoti biudžetą ir rudens sezono tinklelis dėl to nenukentėtų.

„Bandysime tvarkytis taip, kad kuo mažiau nukentėtų programa, peržiūrime esamą biudžetą, bandysime atsisakyti kokių nors dalykų, kad nenukentėtų programa“, – Seimo komisijai teigė I. Šaltė-Daukšienė.

Anksčiau LRT pranešė, kad baigdama kadenciją senoji LRT vadovybė pakėlė atlyginimus didžiajai daliai visuomeninio transliuotojo darbuotojų. Tai padaryta nesulaukus darbuotojų veiklos vertinimų. Dėl to šiuo metu yra susidaręs apie 180 tūkst. eurų trūkumas.

Be to, paskutinę buvusių nacionalinio transliuotojo vadovų dieną apie 16 LRT darbuotojų įdarbinta pilnu etatu, o tai irgi nebuvo suplanuota iš anksto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi