Naujienų srautas

Tavo LRT2018.06.01 13:24

Tik per LRT KULTŪRĄ: N. Kazlaus pristato dokumentinę apybraižą „Dainuojanti vasara”

LRT.lt 2018.06.01 13:24

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga LRT KULTŪRA kviečia į premjerą – operos solistės Nomedos Kazlaus dokumentinę apybraižą „Dainuojanti vasara“, kurią režisavo Rimantas Babrauskas. „LRT kūrybinė grupė užfiksavo unikalų edukacinį projektą vaikams ir jaunimui – per savaitę buvo siekiama atkartoti ir tarsi išgyventi visą mini operos solisto gyvenimą“, – pasakoja N. Kazlaus.

„Jūra, saulė ir vasara mus įkvepia ne tik mėgautis gamta, bet ir tobulėti. Naujas muzikos erdves atradome praėjusią vasarą Palangoje, kur vyko unikalus edukacinis projektas vaikams ir jaunimui. Šioje apybraižoje LRT kūrybinė grupė užfiksavo, kaip per savaitę, lydimi pasaulinio garso vokalo pedagogų, jaunuoliai iš Lietuvos ir užsienio padaro neįtikėtiną pažangą. Man, kaip operos solistei ir TV laidų vedėjai, tai buvo prasminga, didžiulį pasitenkinimą suteikusi patirtis“, – pasakoja projekto iniciatorė, TV laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ vedėja.

Praėjusią vasarą vykęs projektas – kasmet vykstančių N. Kazlaus vokalo ir aktorinio meistriškumo vasaros akademijos mokymų dalis. Ankstesniais metais meistriškumo joje sėmėsi ir šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė.

„Kiekvieną rytą pradedame specialiais operos solistams skirtais kvėpavimo pratimais prie jūros, kur ypač stipri energetika, – dalijasi N. Kazlaus. – Per savaitę siekiame tarsi atkartoti ir išgyventi visą mini operos solisto gyvenimą.”


LRT nuotr.

Nuostabius Palangos, Baltijos pajūrio vaizdus, aukščiausio lygio Lietuvos ir užsienio pedagogų meistriškumo pamokas bei akyse tobulėjančius vaikus ir jaunimą apybraižoje atskleisti padėjo režisierius R. Babrauskas ir montažo režisierė Justina Dovydaitytė.

Filmo premjera – šio penktadienio vakarą 19.30 val. per LRT KULTŪRĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą