Tavo LRT

2018.06.01 15:30

LRT.lt – naujas specialus projektas, skirtas Sąjūdžio 30-mečiui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.01 15:30

Beveik prieš 30 metų, 1988 m. birželio 3 d., buvo sukurta Sąjūdžio iniciatyvinė grupė ir nuo tada skaičiuojama Lietuvos nepriklausomybės pamatus paklojusio Sąjūdžio istorija. Pasak LRT.lt portalo vyriausiojo redaktoriaus Vladimiro Laučiaus, svarbiausia yra vyresniems žmonėms priminti, o jaunimui papasakoti apie šiuos įvykius. Šiam tikslui LRT.lt portale startavo specialus polapis Sąjūdžiui – 30.

„Prieš kelias dienas startavo specialus portalo LRT.lt polapis, kuriame skaitytojai gali matyti medžiagas apie tai, kas vyko lygiai prie 30 metų, 1988 m. Ten, bendradarbiaudami su televizija ir radiju, mes remiamės sinergijos principu. Kai kurios medžiagos yra bendros, kai kuriose medžiagose galime pamatyti ir portalo vaizdo įrašus, nuotraukų galerijas, daug anksčiau galbūt nematytų nuotraukų. Svarbiausia, kad mes primename žmonėms apie datas, kurias daug kas arba yra primiršę, arba tiesiog nelabai apie jas žino, ypač jaunimas, gimęs po 1988 m. ar tuo metu“, – apie projektą kalbėjo V. Laučius.

Polapyje Sąjūdžiui – 30 gausu ne tik nuotraukų, vaizdo įrašų ir tekstų, jame patalpinta ir nuolat pildoma įvykių grandinėlė, padėsianti priminti įvykius ir keliauti laiku.

„Šiame projekte galėsite rasti laiko juostą, kurioje sudėti svarbiausi įvykiai. Tai bus nuolat pildoma, nes mes visus metus rengsime medžiagas konkrečiai pagal tas datas, imsime išskirtinius interviu su tuo metu veikusiais Sąjūdžio dalyviais, talpinsime naujienas. Projekte taip pat bus talpinami LRT mediatekos įrašai apie Sąjūdį, pavyzdžiui, „Roko maršai“, Sąjūdžio susirinkimai, kalbos iš mitingų. Viską galima rasti čia, prisiminti, peržvelgti. Taip pat bus įtrauktas televizijos ciklas „Mes nugalėjom“, – projektą pristatė LRT.lt skaitmeninių projektų vadovė Lina Patskočimaitė.

Daugiau apie tai – vaizdo siužete.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt