Naujienų srautas

Tavo LRT2018.06.01 11:59

LRT žurnalistinių tyrimų skyriui vadovaus I. Makaraitytė

LRT.lt 2018.06.01 11:59

LRT žurnalistinių tyrimų komandai vadovaus patyrusi aktualijų žurnalistė, laidų vedėja, politikos apžvalgininkė Indrė Makaraitytė. Dirbti LRT ji pradės nuo rugpjūčio.

„Žurnalistiniai tyrimai man asmeniškai – viena įdomiausių žurnalistinio darbo sričių. Tai, kad Lietuvoje jų vertė auga, yra didžiulis visos mūsų visuomenės laimėjimas, – sako Indrė Makaraitytė. – Dabar tiesiog reikia kibti į darbus ir daryti, ką galime geriausio.“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lyginamosios politikos magistro laipsnį turinti žurnalistė yra išbandžiusi save įvairiausiose žiniasklaidos platformose: dirbo savaitraščio „Atgimimas“ vyriausiąja redaktore, vedė aktualijų laidas keliose televizijose, rašė komentarus interneto portalams. Ši patirtis pravers užtikrinant žurnalistinių tyrimų integraciją visose visuomeninio kanalo medijose: televizijoje, radijuje ir portale.

„Prisijungti  prie žurnalistinių tyrimų komandos – didžiulis iššūkis. Ir didžiulė garbė man, kaip žurnalistei, kad man buvo patikėta imtis šio darbo. Lietuvoje yra puikių žurnalistų, sąžiningų, dorų ir atsakingų, degančių idėja. Tikiu, kad LRT yra vieta, kurioje šie žmonės galės nuveikti daug prasmingų darbų savo valstybei“, – įsitikinusi I. Makaraitytė.

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė anksčiau portalui LRT.lt yra sakiusi, kad vienas iš LRT misijos įsipareigojimų – objektyvios informacijos teikimas, o tiriamoji žurnalistika yra didelė bei svarbi to dalis.

„Labai svarbu turėti omenyje ir kontekstą, kai pastarieji įvykiai tam tikra prasme sudavė smūgį Lietuvos žiniasklaidai ir pasitikėjimui, o nacionalinio transliuotojo pareiga yra tą pasitikėjimą palaikyti“, – minėjo visuomeninio transliuotojo vadovė.

Ji turėjo omenyje žiniasklaidoje paviešintą Valstybės saugumo departamento informaciją, kaip koncernas „MG Baltic“ galėjo naudoti savo turimas žiniasklaidos priemones politikų ir pareigūnų spaudimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi