Naujienų srautas

Tavo LRT2018.05.31 11:36

„Auksinio proto“ finalas jau šį trečiadienį: laukia visai netikėta pabaiga

Vienas iš šešių „Auksinio proto“ superfinalininkų šio trečiadienio vakarą laimės galimybę apkeliauti keturis žemynus ir aplankyti juose esančius pasaulio stebuklus, tačiau dėl to reikės stipriai pakovoti, LRT TELEVIZIJAI sako laidos vedėjas Andrius Tapinas. Anot jo, net ir didžiausius favoritus kartais apima toks „užtemimas“, kad laimėtoju gali tapti bet kuris dalyvis.

Šių metų „Auksinio proto“ nugalėtojas aplankys naujuosius septynis pasaulio stebuklus, esančius Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje. „Ši kelionė turėtų trukti apie tris savaites, bet laimėtojas galės pasirinkti, ar nori aplankyti visus po truputį, ar prie vieno stebuklo pasilikti šiek tiek ilgiau“, – tikina intelektualaus žaidimo vedėjas A. Tapinas.

Žaidime iš pradžių dalyvauja du šimtai žmonių, vėliau vyksta šeši finalai po šešis žaidėjus ir superfinale lieka laimingasis šešetas.

A. Tapinas tikina, kad nors ir kai kurios žaidimo taisyklės superfinale pasikeis, užduočių esmė išliks tokia pati: „Kai kurias taisykles pakeičiame tam, kad kuo labiau sumažėtų sėkmės faktorius. Iš tiesų, visų pastarųjų sezonų laimėtojai buvo verti nugalėtojo vardo.“

Anot laidos vedėjo, „Auksiniame prote“ yra dalyvavę įvairiausių kitų viktorinų laimėtojai, tačiau jie patirdavo netikėtą fiasko ir nepereidavo nė pirmų etapų: „Užtenka 30 sekundžių užtemimo ir nebeliks šansų laimėti. Kita vertus, turėjome žaidėją, kuri sakė, kad nieko nežino, bet vėliau laimėjo pusfinalį ir finalą. Vieniems jaudulys pakiša koją, o kitiems adrenalinas, besiveržiantis per kraštus, atveria patirties ir logikos klodus.“

Buvo pastebėta, kad visuose „Auksinio proto“ sezonuose dalyvavo daugiau vyrų nei moterų. „Labai aktyviai kviečiame visas moteris į penktą sezoną. Nors jų dalyvauja mažiau, praėjusį sezoną laimėjo, o šį irgi turi galimybę laimėti būtent šios lyties atstovė“, – neabejoja A. Tapinas.

Jis taip pat atskleidė, kad aktyviausiai žaidime dalyvauja mokytojai ir dėstytojai, taip pat nemažai ir IT specialistų. „Tarp tų, kurie pakartotinai dalyvauja žaidime ir kuriems juokais diagnozuota „Auksinio proto“ liga, daugiausia yra profesorių ir mokytojų – šie dažniausiai yra labai smalsūs ir nori žinoti plačiau nei tik apie savo profesiją. Tiesa, tokie žmonės labiausiai įsitempia per žaidimą, nes žino, kad juos stebi mokiniai ar studentai“, – pasakoja laidos „Auksinis protas“ vedėjas A. Tapinas.

Pasak jo, šio vakaro žaidimas bus labai įtemptas: „Laukia fantastiška pradžia, labai keistas vidurys ir visiškai netikėta pabaiga.“

„Auksinio proto“ superfinalą kviečiame stebėti šį vakarą 21.30 per LRT TELEVIZIJĄ. Laidos vedėjai Andrius Tapinas ir Arūnas Valinskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą