Tavo LRT

2018.06.04 12:53

Startavo nauja LRT RADIJO laida „10–12“

LRT RADIJO eteryje birželio 4-ąją startavo nauja laida „10–12“, prie kurios vairo keisis net šeši klausytojams puikiai pažįstami profesionalai – žurnalistai Edvardas Kubilius, Rūta Kupetytė, Mindaugas Aušra, Jurgita Čeponytė, Giedrė Čiužaitė ir Agnė Skamarakaitė.  

LRT RADIJO programų direktorės Guodos Litvaitienės teigimu, nauja laida klausytojus turėtų pritraukti kitokiu požiūriu į Lietuvos ir pasaulio įvykius, nes visi šeši vedėjai turi savitą žvilgsnį į aktualijas ir tai, kas įdomu žmonėms.

„Tikimės, kad jauni, labai išradingi ir kūrybingi vedėjai pritrauks klausytoją šiek tiek kitokiu požiūriu į įvairiausius įvykius“, – sako LRT RADIJO programų direktorė.

Anot G. Litvaitienės, laida „10–12“ pakeis tris skirtingas nuo dešimtos iki dvyliktos valandos transliuotas laidas – spaudos apžvalgą, „112“ ir „Aktualijų studiją“, tad tikimasi, kad ši nauja laida ne tik ieškos naujų temų, bet ir sutalpins tas, kurios buvo apžvelgiamos buvusiose laidose.

„Tikrai nepamiršime eismo naujienų, spaudos apžvalgos, bet bus daugiau gyvų transliacijų, išvykų po Lietuvą. Jei atsitiks aktualūs įvykiai, gali būti ir taip, kad visos dvi valandos bus skirtos aktualijoms. Bet tai bus šiek tiek kitoks požiūris ir greita reakcija į tai, kas vyksta pasaulyje. Vedėjai skirtingi, tad skirsis ir tematika, ir forma.

Visi žinome, kad R. Kupetytė ir E. Kubilius labai mėgsta keliauti po Lietuvą, tad jų laidose, kaip patys sako, bus atsisukta veidu į Lietuvą, jie apžvelgs, kaip gyvena Lietuvos žmonės iš įvairiausių netikėtų vietų. Jei kalbame apie ekonomiką, iškart prisimename J. Čeponytę ir M. Aušrą, kurie domisi, kaip mes leidžiame pinigus, ar mokame juos taupyti. Bus žmonių istorijų, problemų, aktualijų, išėjimas iš komforto zonos, kur esame įpratę būti ir stengsimės į situaciją pažvelgti šiek tiek kitaip“, – pasakoja LRT RADIJO programų direktorė.

Pasak jos, bus daug įdomių pokalbių, žmonių istorijų, aktualijų ir, be abejo, muzikos, nes laida startuoja vasarą. „Jei šis eksperimentas pavyks, laida patiks ir klausytojams, ir vedėjams, tikimės, kad laida gyvuos ir ilgiau. Ją išbandyti turime vasarą“, – žada G. Litvaitienė.

Laidą kasdien ves vis kitas iš šešių vedėjų. Anot radijo programų vadovės, visi žurnalistai – labai skirtingi, ir tai tik paįvairins laidą, nes kiekvienas vedėjas rinksis tas temas, kuriose jaučiasi stipriausiai.

„Jie labai kūrybingi, turi labai daug idėjų, nesivadovauja šablonas ir niekada nežinai, ko gali iš jų laukti. Kartais „10–12“ ves ir po du. Laida bus su džiazo prieskoniu: davėme jiems kryptį, o visa kita – jų rankose“, – gražių žodžių kolegoms negaili G. Litvaitienė.

Anot jos, skirtingos vedėjų nuomonės pasireiškė jau galvojant laidos pavadinimą, bet tai, anot pašnekovės, visuomet būna viena sunkiausių kūrybinių užduočių. „Dėl laidos pavadinimo kilo labai daug diskusijų, laužėme ietis. Pavadinimų buvome susigalvoję daug, šis buvo vienas pirmųjų, darbinis, bet paskui nusprendėme, kad jis geriausiai atspindi laidą. Radijui vis tik 90 metų, tad turbūt visi pavadinimai jau yra sugalvoti, o asociacijų su kitomis laidomis stengėmės išvengti“, – šypsosi G. Litvaitienė.

Žada transliacijas ir iš pelkės, ir iš krepšinio aikštelės

Viena iš naujosios laidos vedėjų G. Čiužaitė tikina, kad „10–12“ klausytojai išgirs ir rečiau aptariamas, ir sau įprastas temas, tik jos bus nušviečiamos kitu kampu.

„Mūsų, vedėjų, laidoje yra šeši, tad ją vesime skirtingai: priklausys ir nuo nuotaikos, ir nuo dienotvarkės. Kai kas važiuos į įvykio vietas ir transliuos iš miško, krepšinio aikštelės arba kitos svarbesnės tuo metu vietos. Studija bus nebūtinai studija. Patys dar tiksliai nežinome, kokios bus laidos, bet tikime, kad žmonės norės jų klausyti. Čia pinsis aktualijos, kurias diktuos gyvenimas, ir tos, kurias kursime mes“, – žada G. Čiužaitė.

A. Skamarakaitė savo ruožtu priduria, kad laidoje atsispindės tai, kas vyksta tądien, ir svarbios naujienos, į kurias galbūt nespės sureaguoti rytinė laida. Bet bus ir daug lengvesnių temų bei interviu.

E. Kubilius ir R. Kupetytė žada, kad jų vedama laida nuo kitų labiausiai skirsis kitokiu požiūriu į valstybės politiką. „Radijas bus arčiau žmogaus, o žmogus – arčiau radijo. Tai bus ta laida, kur žmogus galės išgirsti ir save. Vienas iš tikslų, ką mums leidžia radijas ir moderniosios technologijos – tai, kad mes būsime labai mobilūs. Pavyzdžiui, Rūta sėdės studijoje, o aš būsiu tarkim, pelkėje, ir mes dviese vesime laidą“, – tvirtina E. Kubilius.

R. Kupetytė įsitikinusi, kad nors daugumą laidų ves po vieną, tos, kurias ves dviese, bus ypač smagios, nes vedėjų duetas puikiai jaučia vienas kitą. „Edvardas kartais prisnūsta laidos metu, bet aš jį laiku pažadinu. Jaučiu, kad turiu paklausti pašnekovo vieno, antro, trečio klausimo, ir tada Edvardas pabunda“, – juokiasi žurnalistė. Kiek surimtėjusi priduria, kad iš tiesų sutampa jiems įdomios temos ir į radiją jie stengiasi pažvelgti ir iš klausytojo pozicijų.

M. Aušros ir J. Čeponytės duetas klausytojams žada įdomiai ir paprastai nušviesti ekonomikos temas bei svarsto apie socialinius eksperimentus, publicistinius pasakojimus laidoje.

„Aš įsivaizduoju, kad laida bus labai dinamiška. Kadangi mes su Jurgita esame finansų, ekonomikos temų mylėtojai, galbūt labiau kalbėsime apie pinigus. Matau didelę galimybę daryti socialinius eksperimentus, laidą transliuoti ir iš gatvės“, – intriguoja M. Aušra.

J. Čeponytė antrina kolegai ir sako, kad laidoje jie išbandys tokius žurnalistinio darbo variantus, kokius norėjo įgyvendinti visuomet, tik tam pritrūkdavo laiko ar galimybių.

„Vienas iš klausimų, kuris man labai įdomus, tik nežinau, ar pavyks į jį atsakyti laidoje – iš kur atsiranda milijonieriai ir už ką jiems mokami pinigai. Jei atsikėlėte iš ryto ir negirdėjote „Ryto garsų“, laidoje „10–12“  galėsite pagauti visas naujienas priešpiet“, – pažymi žurnalistė.

Nauja laida „10–12“ LRT RADIJO eteryje – nuo birželio 4 d., kiekvieną darbo dieną.