Tavo LRT

2018.05.23 12:08

Rudenį – naujas portalo LRT.lt dizainas, turinys ir stipresnė komanda

LRT.lt 2018.05.23 12:08

Televizija ir radijas turi senas tradicijas, ten griežtesnių permainų nepadarysime, tačiau portalo LRT.lt pozicija turi stiprėti, teigia naujasis LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis. Per pastaruosius mėnesius atsinaujinusi LRT administracija telkia jėgas portalo LRT.lt stiprinimui –  generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pristato naujo dizaino, turinio ir redakcijos stiprinimo planus.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė teigia, kad neseniai darbą pradėjęs naujasis Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis portalui LRT.lt žada labai daug pokyčių. „Atėjus R. Baltaduoniui, portalo techninė dalis iš esmės yra statoma iš naujo. Iki rudens siekiama atnaujinti techninę dalį, rudenį tikimės pakeisti portalo dizainą, o po to – stiprinti redakcijos komandą“, – planus vardija LRT generalinė direktorė.

Pasak naujojo LRT tarybos pirmininko, portalui LRT.lt jau kurį laiką buvo skiriama per mažai dėmesio. „Televizija ir radijas turi senas tradicijas, ten griežtesnių permainų nedarysime, tačiau portalo pozicija turi stiprėti“, – įsitikinęs L. Gadeikis.

Yra žinoma, kad nuo naujo sezono LRT atsiras Tiriamosios žurnalistikos padalinys, jam jau numatytas ir vadovas. „Žurnalistinių tyrimų skyrius jau yra telkiamas, taip pat aiškus ir žmogus, kuris jam vadovaus, bet daugiau apie tai pranešime vėliau“, – LRT.lt teigia M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Tarp būsimo sezono planų yra svarstoma keisti LRT KULTŪROS kanalo pavadinimą, tačiau dėl to turinys nesikeistų. „Šio kanalo pavadinimas disonuoja su rodomu turiniu – juk be kultūros laidų transliuojamos krepšinio, ledo ritulio sporto varžybos. Norėčiau akcentuoti, kad kultūros laidų produkcijos tikrai nemažės, bet jei LRT taryba pritars, pavadinimas bus keičiamas, o jei ne – viskas pasiliks kaip buvę“, – tikina LRT generalinė direktorė.

Ji taip pat paminėjo ir šių metų „Eurovizijos“ konkursą, kuris pasiekė rekordinį žiūrimumą, o pirmojo pusfinalio transliacijos metu iškilusios techninės kliūtys leido pastebėti portalo LRT.lt vidinės sistemos klaidas ir jas išspręsti.

L. Gadeikis pabrėžia, kad dabartinis svarbiausias LRT tarybos tikslas – išsigryninti savo funkciją: „Kaip pirmininkas, turintis didesnius organizacinius įgaliojimus, galvoju, kad taryba turi gryninti savo funkciją, o tarybos nariai atstovauti ne tik savo subjektyviai nuomonei, bet ir žvelgti plačiau.“

LRT generalinė direktorė džiaugiasi, kad tarybos pirmininku tapo žiniasklaidoje dirbęs žmogus ir tikisi, kad bendradarbiavimas tarp administracijos ir tarybos padės siekti bendrų tikslų: „Džiaugiuosi, kad LRT tarybos pirmininkas yra dirbęs žiniasklaidoje, žino, kaip ji veikia. Iš tokio pirmininko gali tikėtis didesnio supratimo. Tarybos vaidmuo – svarbus. Jos užduotis padėti ir patarti administracijai.“

Kitame LRT tarybos posėdyje bus renkamas pirmininko pavaduotojas. Antradienį L. Gadeikis į pavaduotojos pareigas pasiūlė vieną iš kandidačių į LRT tarybos pirmininkus Dalią Kutraitę-Giedraitienę, tačiau ji atsisakė.

LRT tarybą sudaro dvylika narių, po keturis narius deleguoja šalies prezidentas ir Seimas, dar keturis – visuomeninės organizacijos.

Taryba yra aukščiausias visuomeninio transliuotojo valdymo organas, turintis atstovauti visuomenės interesams.

Šių metų balandį LRT generalinės direktorės pareigas pradėjo eiti M. Garbačiauskaitė-Budrienė, pakeitusi buvusį ilgametį vadovą Audrių Siaurusevičių.

Seimas šiuo metu atlieka parlamentinį tyrimą dėl LRT veiklos.

Parengė Gabija Kavaliauskaitė