Tavo LRT

2018.05.23 10:03

Naujasis LRT tarybos pirmininkas – L. Gadeikis

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.05.23 10:03

Bus skiriamas didžiulis dėmesys pagrindinei visuomeninio transliuotojo misijai – išlaikyti skaidrumą, viešumą, atsakingumą bei objektyvios informacijos teikimą, taip pat stengsimės būti operatyvesni ir prieinamesni kiekvienam visuomenės sluoksniui, teigia naujuoju Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos pirmininku antradienį išrinktas žurnalistas, filologas ir literatas Liudvikas Gadeikis.

Jis surinko 7 iš 12 LRT tarybos narių balsų ir rinkimuose nugalėjo prieš profesorę Viliją Targamadzę ir žurnalistę, knygų autorę ir dėstytoją Dalią Kutraitę-Giedraitienę.

L. Gadeikis tikino, kad didelių pokyčių po jo išrinkimo taryboje nereikėtų tikėtsi: „Perversmo jokio nebus, nes tarybos pirmininkas iš esmės yra darbų organizatorius ir jam vis tiek svarbu, kad pritartų kiti 12 narių. Jau septynerius metus dirbu taryboje, visada turėjau savo poziciją ir stengiausi ta puse pasukti ir tarybos veiklą. Dabar tą patį darysiu, tik šiek tiek kitoje pozicijoje. Didžiausia naujovė – LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir jos komanda.“

Anot naujojo LRT tarybos pirmininko, ir toliau bus skiriamas dėmesys pagrindinei visuomeninio transliuotojo misijai – išlaikyti skaidrumą, viešumą, atsakingumą bei objektyvios informacijos teikimą.

L. Gadeikis pamini ir kitus svarbius tikslus –  kad LRT būtų operatyvus, įdomus ir pasiekiamas visiems visuomenės sluoksniams.

Paklaustas, ką mano apie Seimo atliktą parlamentinį tyrimą, L. Gadeikis neneigia, kad tai primena kontrolės siekimą, tačiau stengiasi įžvelgti ir gerąją to pusę: „Neabejoju, kad Seimo kišimasis yra noras pažaboti žiniasklaidą, tačiau iš prigimties esu optimistas ir net pačiame kebliausiame reiškinyje ieškau pozityvių dalykų. Nors LRT veiklos tyrimas sukėlė reputacijos svyravimų ir trukdžių dirbti, toks kruopštus tikrinimas leido pamatyti LRT silpnąsias vietas. Be to, mes neturime ko slėpti, o žmonėms įdomu tik tol, kol tai yra nevieša. Kai dalykai paviešinami, susidomėjimas pradingsta.“

BNS nuotr.

Administracijos pagrindiniai siekiai aktyvinti veiklą internete ir stiprinti turinio integraciją LRT taryboje jau buvo ne kartą aptarti ir L. Gadeikis džiaugiasi, kad LRT.lt portalo stiprinimo klausimas pagaliau pribrendo ir yra įgyvendinamas. „Iki šiol nepakankami dėmesio buvo skiriama portalui, nors esu ne kartą svarstęs apie tai. Iš tiesų, ilgą laiką portalas buvo laikomas trečiaeilis, nes pagrindinis dalykas – televizija, o po jo – radijas“, – kalba naujasis tarybos pirmininkas.

LRT tarybos pirmininku pretendavo tapti D. Kutraitė-Giedraitienė, kuri surinko 3 tarybos balsus ir V. Targamadzė, už kurią balsavo vienas tarybos narys.

Naujas pirmininkas išrinktas pasibaigus iki šiol šias pareigas ėjusio LRT tarybos nario Žyginto Pečiulio kadencijai. L. Gadeikį į LRT tarybos narius 2016-aisiais yra pasiūliusi opozicinė Seimo konservatorių frakcija.

L. Gadeikis prisistatydamas tarybos nariams pabrėžė galintis būti pirmininku dėl įvairiapusės darbo patirties tiek kultūrinėje žiniasklaidoje, tiek kaip buvęs ilgametis savaitraščio „Veidas“ ekonomikos skyriaus redaktorius.

Jis tvirtino dėl to galintis stebėti tiek su turiniu, tiek su vadyba susijusius procesus LRT.

„Aš nenoriu perlenkti lazdos ir sakyti, kad turinys nesvarbu, (...) bet lygia greta tarybos uždavinys yra matyti visą balansą, kokiais būdais tas turinys kuriamas, ar racionaliai“, – tvirtino L. Gadeikis.

Tuo metu D. Kutraitė-Giedraitienė tvirtino dėl darbo patirties žiniasklaidoje ir versle suvokianti LRT specifikos sudėtingumą.

„Čia susiduria kūrybinės ambicijos ir sudėtingos technologijos. Čia susiduria konkurencinga verslo aplinka ir viešumas, kurio iš mūsų reikalauja biudžeto pinigai. Čia susiduria politika ir žurnalistika, kuri nori būti nepriklausoma nuo politikos ir turi tokia būti“, – kalbėjo ji.

Į LRT tarybos vadovus kandidatavusi V. Targamadzė tikino sukaupusi reikalingos patirties per darbą Lietuvos edukologijos universitete prorektore ir Lietuvos švietimo taryboje pirmininke.

Ž. Pečiulis, BNS nuotr.

Kitame LRT tarybos posėdyje bus renkamas pirmininko pavaduotojas. Antradienį L. Gadeikis į pavaduotojos pareigas pasiūlė kelti D. Kutraitės-Giedraitienės kandidatūrą, tačiau ji atsisakė.

LRT tarybą sudaro dvylika narių, po keturis narius deleguoja šalies prezidentas ir Seimas, dar keturis – visuomeninės organizacijos.

Taryba yra aukščiausias visuomeninio transliuotojo valdymo organas, turintis atstovauti visuomenės interesams.

Šių metų balandį LRT generalinės direktorės pareigas pradėjo eiti Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, pakeitusi buvusį ilgametį vadovą Audrių Siaurusevičių.

Seimas šiuo metu atlieka parlamentinį tyrimą dėl LRT veiklos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.