Naujienų srautas

Tavo LRT2018.05.21 20:30

Klausiate – atsakome. Kiek LRT RADIJUJE transliuojama lietuviškų dainų?

LRT RADIJUJE skamba tiek pat lietuviškos ir užsienietiškos muzikos, sako LRT RADIJO programų direktorė Guoda Litvaitienė. Nes, jos teigimu, LRT RADIJAS stengiasi atsižvelgti į įvairius skirtingo amžiaus žmonių poreikius.

„Kiek procentų lietuviškos muzikos groja LRT RADIJUJE? Be to, ar užsienio atlikėjams sumokamas honoraras už eteryje skambančias jų dainas?“ – teiraujasi LRT RADIJO klausytojas Julius iš Kupiškio.

LRT RADIJO programų direktorė G. Litvaitienė tikina, kad radijas stengiasi išlaikyti pusiausvyrą.

„LRT RADIJO programoje skamba maždaug tiek pat lietuviškos ir užsienietiškos muzikos. Be abejo, klausytojų muzikiniai skoniai skiriasi, kaip ir jų amžiaus grupės. Mes turime atsižvelgti į skirtingų skonių ir įvairaus amžiaus klausytojų poreikius. Dėl žinių ar laidų klausytojų nuomonės mažiau išsiskiria, o dėl muzikos sulaukiame daug klausimų. Vieniems per mažai lietuviškos muzikos, kitiems – šiuolaikinės užsienietiškos muzikos. Todėl stengiamės išlaikyti pusiausvyrą“, – teigia programų direktorė.

G. Litvaitienė pastebi, kad jau užaugo karta, mokanti anglų kalbą ir norinti išgirsti tai, kas skamba užsienio radijo stotyse. „Muzika ir dainos kartais yra paremtos emocijomis“, – priduria LRT RADIJO programų direktorė.

Be to, pabrėžia G. Litvaitienė, honorarais atlikėjams pasirūpina atsakingos įstaigos: „Mokame tam tikrą mokestį Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijai (LATGA) bei Lietuvos gretutinių teisių asociacijai (AGATA). Šios agentūros paskirsto lėšas eteryje skambėjusių dainų atlikėjams bei autoriams. Atskirai kiekvienam nemokame. Už teises transliuoti dainas nemoka ne tik LRT, bet ir kitos radijo bei televizijos stotys.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą