Naujienų srautas

Veidai2018.05.14 18:33

Karališkąsias vestuves komentuosianti E. Daugėlaitė mielai pakartotų savąsias

Ar žinojote, kad, kol karalienė nenueina miegoti, tol visi turi būti kartu patalpoje? Taip portalui LRT.lt sako televizijos laidų vedėja Eglė Daugėlaitė, ketinanti pažerti dar daugiau įdomių ir netikėtų detalių apie karališkąją šeimą. Ji gegužės 19 d. LRT žiūrovams padės stebėti tiesioginę transliaciją iš princo Harry ir Meghan Markle vestuvių.

– Kaip ruošiatės neeilinei karališkųjų vestuvių transliacijai? Veikiausiai jai kurį laiką sekate kiekvieną britų žiniasklaidos šnipštelėjimą apie artėjančią šventę...

– Be abejo, informacijos srautai milžiniški, tad stengiamės drauge su kolegomis kiek įmanoma akyliau sekti naujienas. Žinoma, mums aktualiausios tos, kurias platina Kensingtono rūmai – oficialus karališkos šeimos naujienų sklaidos šaltinis.

– Kas jums padės tiesioginės transliacijos metu? Kieno komentarus bei įžvalgas galės išgirsti LRT TELEVIZIJOS ir portalo LRT.lt žiūrovai?

– Turėsime nemažai svečių, bendrausime su kolegomis ne tik studijoje, bet ir už jos ribų. Taip pat studijoje talkins kolegės žurnalistės Jovita Sukackaitė, Audra Avižiūtė bei Jolanta Paškevičiūtė, kurios žinių bagažas apie Europos karališkąsias šeimas neišsemiamas. Žodžiu, visos įdomybės ir galbūt tai, ko žiūrovai net nesitikės sužinoti, – tik per LRT.

– Kokie faktai apie artėjančią šventę jus labiausiai nustebino ar sudomino?

– Dienos planas yra gludinamas iki smulkmenų – žinoma, tai daroma ir dėl saugumo. Mane gal daugiau stebina tai, kiek panelė M. Markle turėjo arba turės išmokti. Pavyzdžiui, kaip ji turėtų elgtis, jei būtų pagrobta.

Daug dalykų jai teks pamiršti – karališkosios šeimos nariai negali gerbėjams pasirašyti, tai daroma vėlgi dėl saugumo, nors yra buvę atvejų, kai karališkosios šeimos nariai negalėjo atsisakyti pasirašyti, pavyzdžiui, vaikams. Tokiu atveju jie rašo linkėjimą, ir pasirašo, tarkim, princas. Kitas draudimas – jokių asmenukių, jokių asmeninių paskyrų socialiniuose tinkluose ir pan.

Beje, ar žinojote, kad, kol karalienė nenueina miegoti, tol visi turi būti kartu patalpoje?

Žinoma, vienos etiketo ir protokolo taisyklės nunyksta, bet yra tokių amžinų, kaip mojavimas žmonėms.

– Ar naujienos apie karališkąsias šeimas jums visada buvo įdomios?

– Aklai neseku, bet ir neignoruoju. Jungtinės Karalystės monarchai bene žinomiausi ir sekamiausi. Atsimenu gerai, nors man tebuvo devyneri, kaip, žuvus princesei Dianai, visa šeima stebėjome žinias ir ašarojome. Tokie dalykai paliečia.

Įsiminė istorija apie JAV aktorės Grace Kelly ir Monako princo Rainier III sąjungą, kai jai, lygiai kaip ir M. Markle, teko pasirinkti – Holivudas ar meilė ir titulas.

– Kaip manote, kodėl monarchų gyvenimas kelia tokį smalsumą?

– Mes neturime savo monarchijos, gal dėl to sunkiau suprasti, kodėl žmonės taip myli ir domisi karališkosios šeimos gyvenimu. Kita vertus, monarchai atlieka svarbų diplomatinį darbą, yra pilietiški ir patriotiški, tarnauja visuomeninėse organizacijose, vyrai tarnauja karinėse pajėgose, taip rodydami pavyzdį kitiems, dažnai karališkosios šeimos nariai prisijungia prie labdaringos veiklos ir organizacijų.

Ši Vindzorų šeima išsiskiria ilgamečiu sosto valdymu (čia jau ilgaamžės karalienės Elizabeth II nuopelnas) ir yra didžiausia bei žinomiausia monarchija pasaulyje.

Na, o kuri nesvajojo vaikystėje būti princese... Ir štai – jau antra modernios princesės istorija.

– Ar jums nesusidaro įspūdis, kad emocijų viešumoje pernelyg nedemonstruojantys monarchai yra kartais mažiau išpuikę, nuoširdesni ir šiltesni nei, pavyzdžiui, raudonųjų kilimų žvaigždės?

– Galbūt atsakymas, kodėl jie atrodo nuoširdesni, tas, kad jie tarnauja žmonėms, o gyventojų Britų Sandraugos šalyse tikrai daug. Tad turi sutikti su taisyklėmis, kurios reikalauja būti atsakingam prieš savo žmones. Pavyzdžiui, Kembridžo hercogienė Kate iškart po gimdymo, sušukuota ir nugrimuota, jau pasirodo visuomenei su naujuoju dinastijos nariu. O visas pasaulis skaičiuoja kiekvieną jos nėštumo trimestrą.

– Vasarą minėsite trečiąsias savo vestuvių metines. Ar pasiruošimas princo Harry ir M. Markle vestuvių transliacijai nesukelia nostalgijos ir nenukelia į savo pačios vestuvių dieną?

– Daug nostalgijos, mielai savas vestuves pakartočiau, tik norėčiau mažiau streso. Kai pagalvoji, tie rūpesčiai iš tiesų malonūs, tik jau tą svarbiąją dieną jaudulio yra gerokai per daug.

O jei teki už princo, dar žinai, kad milijonai žmonių tave stebi... Bet čia, manau, aktorės talentas M. Markle padės susitvarkyti ir su galybe teksto, kurį teks išmokti, ir su ilgu protokolu.

– Gegužės 12 d. Europai skelbėte „Eurovizijos“ balus iš Lietuvos, o po savaitės žiūrovams padėsite stebėti karališkąsias vestuves. Laikote tai savotišku įvertinimu?

– Laikau tai profesiniu iššūkiu ir atsakingai tam ruošiuosi. Meluočiau, jei sakyčiau, kad nesijaudinu ar nesinervinu, bet nuo to dirbti tik įdomiau. Džiaugiuosi, kad dirbsime savoje studijoje – namams prilygstančios studijos sienos tik padeda.

Karališkųjų tuoktuvių ceremonija – tiesiogiai portale LRT.lt ir LRT TELEVIZIJOJE gegužės 19 d. nuo 12 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi