Tavo LRT

2018.05.07 15:02

TV žygio „Misija – Pasaulio Lietuva“ ekipažas išvyko lankyti pasaulio lietuvių

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.07 15:02

Pirmadienio rytą tiesioginiame LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“  eteryje prasidėjo TV žygis per pasaulio lietuvių bendruomenes „Misija – Pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą!”.

Per tris savaites komanda aplankys Punsko, Berlyno, Hamburgo, Amsterdamo, Briuselio, Liuksemburgo, Hiutenfeldo, Liubeko ir Kopenhagos bendruomenes, planuoja užsukti ir į Švediją.

Žygį rengia prodiuserinė kompanija „Tapatybė.lt“, kurianti išeivijai skirto kanalo LRT LITUANICA rodomą laidą „Pasaulio lietuvių žinios“. Žygio iniciatorius, prodiuseris Vladas Linauskas sako, kad projekto tikslas – sujungti dvi Lietuvas.

„Žinome, kad pasaulyje yra dvi Lietuvos. Lietuvos valstybė ir išsibarstę lietuviai pasaulyje. Taigi mūsų tikslas – šimtmečio proga sujungti tuos du lietuvybės krantus, kurie mums labai svarbūs“, – teigė V. Linauskas.

„Pasaulio Lietuvos žinių“ vedėjas Igoris Vasiliauskas atkreipė dėmesį kad pasaulio lietuvių bendruomenėms ypač svarbu dalintis informacija.

„Mes turime 45 oficialias Lietuvos bendruomenes užsienyje, bet jos ir viena apie kitą mažai ką žino. Todėl mūsų tikslas – parodyti, kaip gyvena lietuviai kitur, kuo jie gyvena. Ir parodyti, kad nepriklausomai nuo to, kur lietuviai yra, mes vis dėlto sugebam būti vieningi, sugebam būti kartu“, – I.Vasiliauskas.

Organizatorių nuotr.

Pirmadienio popietę ekipažą „Misija – Pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą!“ pasitiks Punsko lietuvių bendruomenė. O vos po kelių dienų vyks serialo filmavimai Berlyne. Vokietijos sostinėje prie komandos prisijungs atlikėjas Andrius Mamontovas – būsimo dokumentinio serialo vedėjas.

„Nėra nei išeivių, nei ateivių, yra viena tauta – Pasaulio Lietuva arba lietuviai po saule. Suprasdami, kad yra du medijos krantai: vienoje pusėje – Lietuvos valstybė, kitoje – pasaulio lietuviai, kurie ilgą laiką tik pasyviai stebėjo valstybės veiklą „iš kito kranto“, pradedame TV žygį per tautiečių bendruomenes – sieksime sujungti abu lietuvybės krantus – Lietuvą ir Pasaulio Lietuvą“, – apie žygio idėją pasakoja A. Mamontovas.

Žygio maršrutas įtemptas, per keturias savaites komanda pasiruošusi įveikti pirmąjį etapą – aplankyti Centrinę Europą, susitikti su įdomių istorijų turinčiais papasakoti lietuviais ir užfiksuoti istorines vietas, atrasti kultūrinį palikimą, kuris svarbus ne tik bendruomenėms, bet ir Lietuvai.

Organizatorių nuotr.

Komandos jau laukiama užsienyje. Hiutenfeldo lietuvių bendruomenės „Romuva“ valdybos narys Darius Šulcas sako, kad ekipažas bus sutiktas Renhofo pilyje, kurioje įsikūrusi „Romuvos“ bendruomenė. Jos archyvuose sukaupta daug istorijos ir žmonių pasakojimų, sudominsiančių ir serialo kūrėjus bei televizijos žiūrovus.

„Rimtai žvelgiame į būsimo dokumentinio serialo išliekamąją vertę. Būtų smagu, jei kas iš mūsų garbingų bendruomenės narių rastų laiko pasidalyti mintimis apie tai, kokį svarbų vaidmenį lietuvių gyvenime suvaidino Vokietija. Pavyzdžiui, dr. Vincas Bartusevičius yra tas žmogus, kurio klausantis galima išgirsti visą Vokietijos lietuvių bendruomenės istoriją“, – pasakoja D. Šulcas.

Kelerius metus truksiančio projekto kūrėjai taip pat keliaus į Šiaurės Ameriką ir Australiją. Iš viso planuojama aplankyti keliasdešimt lietuvių bendruomenių ir kiekvienos jų gyvenimą užfiksuoti dokumentiniame seriale.

Plačiau – įraše.

Kelionės dienoraščius nuo gegužės 7 d. stebėkite portale LRT.lt ir LRT „Facebook“ paskyroje. Plačiau: https://www.pasauliolietuviuzinios.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.