Tavo LRT

2018.05.06 17:32

Tiesioginiame „Labo ryto“ eteryje – TV žygio „Misija – Pasaulio Lietuva“ startas

LRT.lt2018.05.06 17:32

Pirmadienio rytą tiesioginiame LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“  eteryje (7.10 val.) prasidės TV žygis per pasaulio lietuvių bendruomenes „Misija – Pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą!”. Žygį rengia prodiuserinė kompanija „Tapatybė.lt“, kurianti išeivijai skirto kanalo LRT LITUANICA rodomą laidą „Pasaulio lietuvių žinios“.

Į žygį po Vidurio ir Vakarų Europą išvykstanti „Tapatybė. Lt“ komanda sieks užfiksuoti pasaulio lietuvių bendruomenių gyvenimą. Planuojama, kad žygis su pertraukomis tęsis iki kitų metų kovo 11-osios. Kūrybinės grupės vadovas – vienas garsiausių šalies atlikėjų Andrius Mamontovas. „Tai bus lyg realybės šou, kuriame A. Mamontovas užduos žmonėms klausimus, gaus atsakymus ir dalysis savo paties įspūdžiais apie tai, ką mato ir jaučia keliaudamas po lietuvių bendruomenes“, – pasakoja „Tapatybė.lt“ prodiuseris Vladas Linauskas.

Ankstyvą gegužės 7-osios rytą iš LRT kiemo išvykstantis ekipažas jau vakare planuoja pasiekti Punską, kur vietos lietuvių žada surengti sutiktuves. Kelionės dienoraščius nuo gegužės 7 d. kviečiame stebėti portale LRT.lt ir LRT „Facebook“ paskyroje.

TV žygyje – dėmesys pasaulio lietuvių bendruomenėms

V. Linauskas prisimena, kad pirmieji jo apsilankymai pasaulio lietuvių bendruomenėse įvyko dar prieš aštuonerius metus, vėliau susitikimų vis daugėjo. O štai pernai kompanija „Tapatybė.lt“ surengė specialų turą, kurį paskyrė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, ir bendruomenes lankė automobiliu. Kelionės metu ne tik domėjosi, kokius žinių kanalus ir laidas žiūri svetur gyvenantys lietuviai, bet ir mokė, kaip jiems patiems pateikti naujienas apie save, kad šios nepasimestų informacijos gausoje. Naujausias kompanijos projektas „Misija – pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą“ – tai serialas, kurį sudarys 35 serijos.

„Užsienio lietuvių poreikis dalytis informacija, naujienomis – didžiulis. Mūsų paskatintos bendruomenės susivienijo ir apie savo veiklą kuria televizijos žinias, to iki šiol nėra buvę. Jas lankydami mes taip pat rinkome pasakojimus, stebėjome, kiek daug yra informacijos, įdomių žmonių, ir supratome, kad būtų nuostabu išsiruošti į žygį bei kiekvieną oficialią lietuvių bendruomenę nušviesti jai skirtoje dokumentinio pasakojimo serijoje“, – teigia V. Linauskas.

Kelionėje bus keliamas ir dar vienas tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į tai, kokia svarbi pasaulio lietuviams yra teisė turėti dvigubą pilietybę. Tikimasi, kad Lietuvos žiūrovai, susipažinę su svetur gyvenančių lietuvių kasdienybe, pamatę, kad nors jie ir išvyko, tačiau brangina ryšį su Lietuva, kitaip pažvelgs į dvigubos pilietybės klausimą, kuris netrukus bus sprendžiamas referendume.

Tarp pirmųjų stotelių – mylimiausias A. Mamontovo miestas

V. Linauskas džiaugiasi sėkmingai susiklosčiusiomis aplinkybėmis, kurios lėmė, kad naujojo serialo vedėju tapo A. Mamontovas. Anot prodiuserio, muzikantui tai yra svarbi galimybė betarpiškai pabendrauti su lietuviais, gyvenančiais užsienyje.

„Švenčiame valstybės atkūrimo šimtmetį, 50-mečio koncertus surengęs atlikėjas dabar yra išvykęs kūrybinių atostogų į Vokietiją, o „Pasaulio lietuvių žinios“ kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene pagaliau pradeda filmuoti dokumentinį pasakojimą“, – teigia prodiuseris.

Viena iš pirmųjų bendruomenių, kurią aplankys „Tapatybė.lt“, – Berlyno lietuviai. Beje, tai – vienas labiausiai šio serialo vedėjui patinkančių miestų, kuriame jis dalysis savo įžvalgomis apie ten įsikūrusių lietuvių gyvenimą.

Laukia trijų savaičių iššūkis

Pirmasis filmavimo etapas prasidės jau gegužės 7 dieną. Per tris savaites komanda aplankys Punsko, Berlyno, Hamburgo, Amsterdamo, Briuselio, Liuksemburgo, Hiutenfeldo, Liubeko ir Kopenhagos bendruomenes. Taip pat planuojama užsukti į Švediją.

Žygio metu vyks ne tik susitikimai su pasaulio lietuviais, bet ir A. Mamontovo koncertai, įvairios kūrybinės dirbtuvės – visas akimirkas fiksuos specialiai šiam projektui susibūrusi profesionalų komanda. Vasarą ketinama nuvykti iki Ispanijos bei Portugalijos, rudenį pasiekti Šiaurės Amerikos lietuvius, o žiemą bus svečiuojamasi Australijoje.

Daugelis lietuvių bendruomenių yra iš anksto informuotos apie šią misiją ir jau suplanavo pasitikti „Misija – Pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą!“ ekipažą. Tačiau prodiuseris V. Linauskas kviečia parašyti elektroninį laišką adresu tapatybe@lrt.lt ir bendradarbiauti taip pat ir tas bendruomenes, kurios tik dabar sužinojo apie projektą.

Kelionės dienoraščius nuo gegužės 7 d. stebėkite portale LRT.lt ir LRT „Facebook“ paskyroje. Plačiau: https://www.pasauliolietuviuzinios.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.