Tavo LRT

2018.05.04 19:00

„Paukščių Eurovizijos“ klausytojai per LRT RADIJĄ išgirs keturių dimensijų garsą

Pirmąjį gegužės sekmadienį minima ne tik Motinos diena, bet ir Tarptautinė paukščių choro diena. Sekmadienį anksti ryte LRT RADIJAS ir portalas LRT.lt transliuos išskirtinį bundančios gamtos koncertą, dar vadinamą „Paukščių Eurovizija“.

LRT RADIJO žurnalistė, transliacijos vedėja Vaida Pilibaitytė pasakoja, kad Airijos radijas RTE RADIO 1 turi tradiciją, besitęsiančią 20 metų, transliuoti paukščių giesmes naktį iš pirmojo gegužės šeštadienio į sekmadienį. Transliacijos iš įvairių saugomų teritorijų tradiciškai vyksta naktį. Prieš 3 metus prie šios iniciatyvos prisijungė ir LRT RADIJAS.

Šiemet LRT RADIJAS ne tik pertransliuos tarptautinius paukščių balsus, ir pats transliuos iš Žuvinto biosferos rezervato, kuris yra seniausiai saugoma Lietuvos teritorija.  

Radijo inžinierius Marius Dundulis pasakoja, kad su laukiančiais transliacijos iššūkiais padeda susidoroti ornitologai. LRT RADIJO kaustytojai išgirs keturių dimensijų garsą, jei gamtos dėsniai bus palankūs.

„Man, kaip transliacijos vedėjai, tenka iš naujo pasikartoti paukščių rūšių pavadinimus ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba. Žinoma, kad atpažindami balsus eteryje neišsiversime be vietovę puikiai pažįstančių ornitologų“, – pasakoja projekto koordinatorė, LRT RADIJO laidų vedėja V. Pilibaitytė. „Bet realybė tokia, kad šio koncerto atlikėjus ir jų pasirodymų eigą nuspėti sunku“, – sako ji.

Vaida žada, kad, esant palankioms oro sąlygoms, LRT RADIJO klausytojai pirmąsias gamtos koncerto arijas iš Žuvinto gali išgirsti ir anksčiau – po 5 ar 6 val. žinių. „Tą sekmadienį tikrai verta pabusti anksčiau. Tų, kurie klausėsi pernai, turbūt įtikinėti nereikia“, – tikina transliacijos vedėja.

Unikalios „Paukščių choro“ transliacijos iš viso pasaulio kviečiame klausytis gegužės 6 d., sekmadienį, nuo 7.05 val. per LRT RADIJĄ.

Nuo 2.05  iki 8.00 val. ryto išskirtinę galimybę klausytis visos Airijos radijo RTE RADIO 1 (anglų k.) retransliuojamos programos, kurioje tiesiogiai bus galima išgirsti įvairių šalių paukščių giesmių, turės portalo LRT.LT lankytojai.

Daugiau apie netikėtą koncertą – įraše.