Naujienų srautas

Tavo LRT2018.05.04 12:08

LRT eteryje kalbėta ir apie slydmetį, ir apie smegenų įšalą: išrinkti LRT žodis ir posakis

Paskelbti LRT žodis ir LRT posakis. Juos iš šio sezono laidų rinko komisija, sudaryta iš LRT žurnalistų, laidų vedėjų, ir žiūrovai bei klausytojai. Komisijos nuomone, LRT žodis yra slydmetis, šis žodis žiemą nuskambėjo „Panoramos“ laidoje, o LRT posakis – Kiaulės akių problema, pavartotas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“. Šį posakį laidos vedėjas Edmundas Jakilaitis pavartojo kalbėdamas apie Broniaus Markausko skandalą.

Komisiją sudarė laidų vedėjas, diktorius Marijus Žiedas, LRT RADIJO žinių vedėja Odeta Vasiliauskaitė, LRT.lt naujienų portalo žurnalistė Jurgita Kuzmickaitė, LRT.lt naujienų portalo „Eismo“ rubrikos redaktorius, žurnalistas Vytenis Radžiūnas, LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Margarita Alper, LRT RADIJO muzikos redakcijos redaktorius Viktoras Paulavičius.

Visuomenės nuomone, du žodžiai surinko tiek pat balsų, tai – slydmetis ir „Gustavo enciklopedijoje“ nuskambėjęs naujadaras lydekolakis, žiūrovų ir klausytojų posakis – smegenų įšalas, jį pavartojo režisierius Gytis Padegimas LRT RADIJO laidoje „Studija 50“. Šis posakis buvo pavartotas kalbant apie Kaune esančius Kauko laiptus, kuriuos viena moteris pavadino „sovietmečio medžiais“.

Beje, šiemet buvo pakeistas ir rinkimų formatas.

„10 metų rinkome kalbos grynuolį ir tas grynuolis buvo žmogus, o ne žodis. [...] Nusprendėme keisti pobūdį ir pradėti kalbėti apie pačią kalbą, o ne apie žmones, kurie tą kalbą kuria“, – apie naują rinkimų formatą pasakojo LRT kalbos kultūros sk. redaktorė Lina Smolskienė.

LRT žodis ir LRT posakis renkami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą