Tavo LRT

2018.05.02 13:45

Naujame seriale A. Mamontovas atvers duris į pasaulio lietuvių kasdienybę

LRT.lt2018.05.02 13:45

Jau netrukus prodiuserinė kompanija „Tapatybė.lt“, kurianti kanale LRT LITUANICA rodomą laidą „Pasaulio lietuvių žinios“, iškeliaus į unikalų žygį po Centrinę ir Vakarų Europą. Kelionės tikslas – priartėti ir užfiksuoti pasaulio lietuvių bendruomenių gyvenimą. Kūrybinės komandos vadovas – vienas garsiausių šalies atlikėjų Andrius Mamontovas. „Tai bus lyg realybės šou, kuriame A. Mamontovas užduos žmonėms klausimus, gaus atsakymus ir dalysis savo paties įspūdžiais apie tai, ką mato ir jaučia keliaudamas po lietuvių bendruomenes“, – pasakoja „Tapatybė.lt“ prodiuseris Vladas Linauskas.

TV žygyje – dėmesys pasaulio lietuvių bendruomenėms

V. Linauskas prisimena, kad pirmieji jo apsilankymai pasaulio lietuvių bendruomenėse įvyko dar prieš aštuonerius metus, vėliau susitikimų vis daugėjo. Pernai kompanija „Tapatybė.lt“ surengė specialų turą automobiliu, kurį paskyrė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Kelionės metu jie ne tik domėjosi, kokius žinių kanalus ir laidas žiūri svetur gyvenantys lietuviai, bet ir mokė, kaip jiems patiems pateikti naujienas apie save, kad šios nepasimestų informacijos gausoje. Naujausias kompanijos projektas „Misija – pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą“ – serialas, kurį sudarys 35 serijos.

„Užsienio lietuvių poreikis dalytis informacija, naujienomis – didžiulis. Mūsų paskatintos bendruomenės susivienijo ir apie savo veiklą kuria televizijos žinias, to iki šiol nėra buvę. Jas lankydami mes taip pat rinkome pasakojimus, stebėjome, kiek daug yra informacijos, įdomių žmonių, ir supratome, kad būtų nuostabu išsiruošti į žygį bei kiekvieną oficialią lietuvių bendruomenę nušviesti jai skirtoje dokumentinio pasakojimo serijoje“, – teigia V. Linauskas.

Kelionėje bus keliamas ir dar vienas tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į tai, kokia svarbi pasaulio lietuviams yra teisė turėti dvigubą pilietybę. Tikimasi, kad Lietuvos žiūrovai, susipažinę su svetur gyvenančių lietuvių kasdienybe, pamatę, kad nors jie ir išvyko, tačiau brangina ryšį su Lietuva, kitaip pažvelgs į dvigubos pilietybės klausimą, kuris netrukus bus sprendžiamas referendume.

Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Tarp pirmųjų stotelių – mylimiausias A. Mamontovo miestas

V. Linauskas džiaugiasi sėkmingai susiklosčiusiomis aplinkybėmis, kurios lėmė, kad naujojo serialo bendraautoriumi tapo A. Mamontovas. Anot prodiuserio, muzikantui tai yra svarbi galimybė tiesiogiai pabendrauti su lietuviais, gyvenančiais užsienyje.

„50-mečio koncertus surengęs atlikėjas dabar yra išvykęs kūrybinių atostogų į Vokietiją, o „Pasaulio lietuvių žinios“ kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene pagaliau pradeda filmuoti dokumentinį pasakojimą“, – teigia prodiuseris.

Viena iš pirmųjų bendruomenių, kurią aplankys „Tapatybė.lt“ – Berlyno lietuviai. Beje, tai – vienas labiausiai šio A. Mamontovui patinkančių miestų, kuriame jis dalysis savo įžvalgomis apie ten įsikūrusių lietuvių gyvenimą.

Laukia trijų savaičių iššūkis

Pirmasis filmavimo etapas prasidės gegužės 7 dieną. Per tris savaites komanda aplankys Punsko, Berlyno, Hamburgo, Amsterdamo, Briuselio, Liuksemburgo, Hiutenfeldo, Liubeko ir Kopenhagos bendruomenes. Taip pat planuojama užsukti į Švediją.

Žygio metu vyks ne tik susitikimai su pasaulio lietuviais, bet ir A. Mamontovo koncertai, įvairios kūrybinės dirbtuvės – visas akimirkas fiksuos specialiai šiam projektui susibūrusi profesionalų komanda. Vasarą ketinama nuvykti iki Ispanijos bei Portugalijos kraštų, rudenį pasiekti Šiaurės Amerikos lietuvius, o žiemą bus svečiuojamasi Australijoje.

Daugelis lietuvių bendruomenių yra iš anksto informuotos apie šią misiją ir jau suplanavo pasitikti „Misija – Pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą!“ ekipažą. Prodiuseris V. Linauskas taip pat kviečia parašyti elektroninį laišką adresu tapatybe@lrt.lt ir bendradarbiauti bendruomenes, kurios tik dabar sužinojo apie projektą.

Kelionės dienoraščius nuo gegužės 7 d. stebėkite portale LRT.lt ir LRT „Facebook“ paskyroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt