Tavo LRT

2018.04.26 16:14

Paskelbti LRT konkurso žodžiai ir posakiai

LRT.lt 2018.04.26 16:14

Anksčiau LRT skelbtą kalbos grynuolio konkursą šįmet keičia LRT žodžio ir LRT posakio rinkimai. LRT žiūrovai ir klausytojai užfiksavo, jų manymu, įdomiausius, keisčiausius LRT eteryje išgirstus žodžius, iš kurių bus išrinkti LRT metų žodis ir LRT metų posakis.

LRT žodžio ir posakio konkurse dalyvaujantys žodžiai jau paskelbti LRT.lt portale. Netrukus komisija, kurią sudaro 6 LRT dirbantys žurnalistai, išrinks dešimt jiems labiausiai patikusių žodžių ir posakių. Tuomet LRT.lt portalo skaitytojai bus kviečiami rinkti nugalėtojus – vieną žodį ir vieną posakį.

„Nusprendėme rinkti LRT metų žodį ir LRT metų posakį. Tai reiškia, kad klausydami viso 2017–2018 m. sezono laidų, žiūrovai ir klausytojai jiems patinkantį žodį ar posakį galėjo užfiksuoti LRT.lt portale. Paskelbę visą sąrašą, rinksime patį įdomiausią, šmaikščiausią, keisčiausią, linksmiausią žodį ir posakį“, – apie konkurso idėją pasakojo LRT kalbos kultūros sk. redaktorė, projekto iniciatorė Lina Smolskienė.

Kalbininkė atkreipia dėmesį, kad šis konkursas nėra taisyklingo žodžio ar taisyklingo posakio konkursas, tad tarp „kandidatų“ galima atrasti visiškai negirdėtų, naujų ir net juokingų žodžių.