Tavo LRT

2018.04.19 16:24

Kviečia rinkti keisčiausią ir įdomiausią LRT metų žodį bei posakį

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.19 16:24

Anksčiau LRT skelbtą kalbos grynuolio konkursą šįmet keičia LRT žodžio ir LRT posakio rinkimai. LRT žiūrovai ir klausytojai kviečiami užfiksuoti įdomiausius, keisčiausius LRT eteryje išgirstus žodžius, iš kurių bus išrinkti LRT metų žodis ir LRT metų posakis.

„Nusprendėme rinkti LRT metų žodį ir LRT metų posakį. Tai reiškia, kad klausydami viso 2017–2018 m. sezono laidų, žiūrovai ir klausytojai jiems patinkantį žodį ar posakį gali užfiksuoti LRT.lt portale. Paskelbę visą sąrašą, rinksime patį įdomiausią, šmaikščiausią, keisčiausią, linksmiausią žodį ir posakį“, – apie konkurso idėją pasakoja LRT kalbos kultūros sk. redaktorė, projekto iniciatorė Lina Smolskienė.

Kalbininkė pasakoja, kad keičiasi ne tik pats konkurso formatas, bet ir komisija – anksčiau ją sudarydavo profesionalūs kalbininkai, o šiemet į ją bus įtraukti 6 LRT dirbantys žurnalistai.

L. Smolskienės teigimu, pirmiausia „kandidatai“ į įdomiausio, keisčiausio ar šmaikščiausio LRT žodžio ir posakio rinkimus bus paskelbti LRT.lt portale. Tuomet komisija išrinks dešimt jiems labiausiai patikusių posakių ir žodžių, o iš jų bus išrinkti nugalėtojai – vienas žodis ir vienas posakis. Taip pat šiuose rinkimuose galės balsuoti visi LRT žiūrovai.

Kalbininkė atkreipia dėmesį, kad šis konkursas nėra taisyklingo žodžio ar taisyklingo posakio konkursas.

„Tai gali būti naujadaras, keistai skambantis žodis, tarmybė, kurią girdime ir iš savo močiučių. Nėra labai griežtų apribojimų. Tiesiog tas žodis turėtų skambėti kaip nors keistai, įdomiai. Jau esame sulaukę įdomių pasiūlymų: „buitiakas“, „pumpuruoti idėjas“, „žmogus žmogui žmogus“, – vardija konkurso iniciatorė.

Tokių žodžių, LRT kalbos redaktorės teigimu, galima rasti ne tik žiniose, nors šioje laidoje kalba yra gerokai grynesnė, bet ir, pavyzdžiui, Zitos Kelmickaitės laidose, kur greičiausiai atrasite tarmybių, ar Vykinto Pugačiausko tekstuose – labai įdomių tarptautinių žodžių.

Visi siūlomi žodžiai LRT.lt portale pasirodys balandžio 26 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.