Tavo LRT

2018.05.03 12:56

Klausiate – atsakome. Kaimynų balkonas kelia grėsmę kitiems gyventojams – kur kreiptis?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt, Edmundas Jakilaitis2018.05.03 12:56

Ne tik draugiška, bet ir saugi kaimynystė yra svarbi daugiabučio gyventojams, tad pastebėjus, jog kaimyno balkonas pradėjo keltį grėsmę, vertėtų kreiptis į bendrijos pirmininką, pataria Lietuvos būsto rūmų teisininkas Algirdas Glodenis.  

LRT RADIJO klausytoja iš Vilniaus Karoliniškių rajono klausė, ką daryti, jei kaimynų balkonas esantis virš jos trupa ir leidžia vandenį.

Teisininkas A. Glodenis patarė kreiptis į bendrijos pirmininką, kad šis suorganizuotų patikros darbus: „Tam, kad būtų galima nustatyti balkono būklę, būtina jį apžiūrėti. Tai turi suorganizuoti bendrija, tada nuspręsti, kokių veiksmų reikėtų imtis.“

Specialistas pabrėžia, jog bendro naudojimo objektus privalo tvarkyti bendrija visų namo butų savininkų lėšomis, tačiau individualaus balkono, keliančio grėsmę aplinkiniams, sutvarkymu turėtų rūpintis būsto savininkas su bendrijos pirmininko nurodymais.

„Iniciatyvos turėtų imtis bendrija po raštiško nukentėjusios moters kreipimosi. Vėliau paaiškėtų, kokie galimi problemos sprendimo variantai“, – aiškina A. Glodenis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt