Naujienų srautas

Tavo LRT2013.07.04 16:25

Liuksemburgiečiai už dviratį pasiruošę pakloti daugiau nei už automobilį

Liuksemburgo sostinėje veikiančios dviračių parodos lankytojams 40 bendrovių pristato įvairiausias dvirates mašinas – nuo kalnų iki moderniausių elektrinių dviračių. Pasak parodos organizatorių, lankytojus labiausiai domina patogumas – už gerą dviratį liuksemburgiečiai yra pasiruošę sumokėti daugiau nei už padėvėtą automobilį.

Liuksemburgo sostinėje veikiančios dviračių parodos lankytojams 40 bendrovių pristato įvairiausias dvirates mašinas – nuo kalnų iki moderniausių elektrinių dviračių. Pasak parodos organizatorių, lankytojus labiausiai domina patogumas – už gerą dviratį liuksemburgiečiai yra pasiruošę sumokėti daugiau nei už padėvėtą automobilį.

Apie šias ir kitas ekonomikos naujienas iš Liuksemburgo praneša LRT radijo bendradarbė Ela Rose.

Liuksemburgas nebejaučia krizės

Europą tebekrečianti ekonomikos krizė Liuksemburge jau praeitis. 70 proc. šalies gyventojų teigia, kad jų finansinė padėtis šiemet išliko stabili. Pernai šalies ekonominę padėtį gyventojai vertino daug prasčiau. Prieš metus pablogėjusia privačia finansine padėtimi skundėsi daugiau kaip pusė apklaustų liuksemburgiečių. Palyginti su kitomis šalimis, privatūs Liuksemburgo namų ūkiai atrodo išties neblogai. Tarptautinės apklausos duomenimis, mažiau pinigų vis dar turi net 40 proc. apklaustų Europos valstybių gyventojų.

„Luxair“ ir toliau bylinėjasi su „Ryanair“

Po truputį atsigauna Liuksemburgo oro linijų bendrovė „Luxair“. Pernai tamsiai raudonus skaitmenis rašiusi „Luxair“ šiemet jau aptarnavo 14 proc. daugiau keleivių nei per praėjusių metų pirmąjį pusmetį. Tačiau Liuksemburgo oro linijos rūpesčių dar turi, mat tenka galynėtis su kaimyninėje Vokietijoje dirbančia pigių skrydžių bendrove „Ryanair“. Nors „Luxair“ jau ne kartą sumažino kainas, bendrovės skrydžiai vis dar gerokai brangesni nei „Ryanair“, kurios artimiausias oro uostas yra vos už 100 km nuo Liuksemburgo sostinės.

„Deutsche Bank“ naikina darbo vietas

„Deutsche Bank“ grupė Liuksemburge naikina 175 darbo vietas. Šios drastiškos priemonės Vokietijos bankų grupė imasi ne todėl, kad išgyvena sunkius laikus – jie tiesiog nori padidinti savo pelną. Oficialiai tai vadinama „ateities verslo modeliu“. „Deutsche Bank“ grupei Liuksemburge iki šiol dirbo per 800 specialistų. Personalo mažinimas planuojamas visuose banko infrastruktūros padaliniuose. Prieš tokią bankų politiką bejėgiai kovoti darbuotojai rūpinasi, kad atleidimas būtų bent jau pakankamai socialiai kompensuotas.

Statybininkai kels streiką

Liuksemburgo statybos sektoriuje vyrauja streikų nuotaikos. Statybininkai, reikalaujantys naujų kolektyvinių sutarčių, kuriose būtų numatytos geresnės darbo sąlygos ir didesnis atlygis, planuoja organizuotai išeiti į gatves liepos 17 d. Darbdaviai, kuriuos palaiko ir Liuksemburgo amatininkų rūmai, kritikuoja planuojamą streiką. Streikuoti pačiame darbų įkarštyje būtų tiesiog neatsakinga, mat dėl ilgos ir šaltos žiemos statybos bendrovės yra stipriai atsilikusios nuo savo darbų grafiko. Kova tarp darbininkų ir darbdavių statybų sektoriuje Liuksemburge tęsiasi jau ketverius metus.

Vis populiaresni tampa dviračiai

Vis daugiau liuksemburgiečių keliauja dviračiais. Vieniems tai puiki aktyvaus poilsio priemonė, kitiems dviračiais patogiau nei automobiliais pasiekti darbo vietą, mat nereikia gaišti laiko beprasmiškai ieškant automobilių stovėjimo aikštelių. Tokią nuostatą kaipmat pasigavo dviračių gamintojai ir pardavėjai. Sostinėje veikiančios dviračių parodos lankytojams 40 bendrovių pristato visas įmanomas dvirates mašinas – nuo kalnų iki moderniausių elektrinių dviračių. Pasak parodos organizatorių, lankytojus labiausiai domina patogumas – už gerą dviratį liuksemburgiečiai yra pasiruošę sumokėti daugiau nei už padėvėtą automobilį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą