Tavo LRT

2018.04.07 18:30

Klausiate – atsakome. Kodėl tokios brangios meistrų paslaugos?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2018.04.07 18:30

Žmonėms, kurie susiduria su sunkumais, kai reikia atlikti smulkius darbus bute, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Lina Nuobarienė bei Būsto valdymo ir priežiūros vadovas Juozas Antanaitis pataria pirmiausia kreiptis į kaimynus bei artimuosius. Pasak L. Nuobarienės, įmonėse dirbantys meistrai turi įkainius, kurie nepriklauso nuo darbo sudėtingumo.

LRT RADIJO klausytoja pasakoja norėjusi išsikviesti meistrą, kad šis pagelbėtų ir pritvirtintų dūmų detektorių: „Paskambinusi į firmą prašiau, kad mano namuose pritvirtintų dūmų detektorių. Įmonė sakė, kad viena darbo valanda su meistro atvažiavimu kainuoja 24 eurus.“ Moteris priduria, kad jos kaimynė dėl didelių įkainių bijo kviesti specialistus, kurie padėtų išvalyti čiaupo nutekėjimo vamzdžius.

(PAGD) atstovė L. Nuobarienė atkreipia dėmesį, kad dūmų jutiklį pritvirtinti paprasta ir suskubti kviesti meistrų – nėra būtina.

„Dūmų detektorių tvirtinimas nereikalauja specifinių žinių ar įgūdžių – tam tereikia įrankio, kuriuo galėtumėte išgręžti ar pritvirtinti vieną varžtuką. Gyventojai patys turi nuspręsti, ar geba jį prisitvirtinti, ar gali paprašyti kaimynų, vaikų, anūkų pagalbos, ar – kreiptis į įmonę, kuri turi savo valandinius įkainius, nepriklausančius nuo darbo sudėtingumo“, – kalba pašnekovė.

Dūmų jutiklių tvirtinimui nėra būtini specialūs įrankiai, kadangi įrenginiai gali būti tvirtinami ir dvipuse lipnia juostele, jei tik pastaroji pakankamai tvirta, kad išlaikytų detektorių, aiškina (PAGD) atstovė L. Nuobarienė.

„Svarbiausia, kad dūmų detektoriai būtų įrengiami kuo arčiau lubų. Jei tai nepatogu ar nepraktiška – ne arčiau kaip 20 cm nuo sienos, o esant sudėtingoms lubų konstrukcijoms detektorius galima tvirtinti prie sienos – 10–15 cm atstumu nuo lubų, bet ne arčiau kaip 20 cm nuo sienos kampo“, – pataria specialistė.

Būsto valdymo ir priežiūros vadovas J. Antanaitis pabrėžia, kad aukštos kainos vyrauja dėl komercijos: „Mūsų darbus nulemia paklausa ir pasiūla. Jei vieni siūlo už 20 eurų prisukti dūmų jutiklį, tai galbūt verta pasižiūrėti į kitas įmones. Manau, kad padėti įtvirtinti įrenginį gali ir kaimynai – tai nieko nekainuotų.“

Pašnekovas J. Antanaitis tikina, kad smulkių darbų atvejais reikia nepamiršti, kad turime gyventi draugiškai ir vieni kitiems padėti.

„Čiaupo nutekėjimo vamzdžiai yra buto nuosavybė, tad būsto savininkas turi tvarkyti, prižiūrėti, aišku, gali kreiptis į bendrijos pirmininką. Įmonės šią problemą sutvarkys už papildomą mokestį, kuris sieks apie 10–15 eurų“, – sako Būsto valdymo ir priežiūros vadovas J. Antanaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt