Tavo LRT

2018.04.01 14:11

Klausiate – atsakome. Ar klausos negalią turintiems žmonėms sukurti specialūs dūmų detektoriai?

Nuo gegužės mėnesio Lietuvoje įsigalios teisės aktas, kuris numatys, jog visuose būstuose bus privalomi autonominiai dūmų detektoriai. Vienos iš šiais įrenginiais prekiaujančios įmonės vadovas Gintaras Juknevičius pasakoja, ką daryti klausos negalią turintiems žmonėms.

LRT RADIJO klausytoja iš Kauno sunerimo, kad kurtieji asmenys negirdi įprastų dūmų jutiklių. Moteris klausia, ar yra specialiai klausos negalią turintiems asmenis sukurtų įrenginių, padėsiančių gaisro atveju.

Dūmų detektoriais prekiaujančios įmonės vadovas G. Juknevičius teigia, kad kurtieji tikrai gali įsigyti jiems pritaikytus jutiklius, skleidžiančius šviesos signalus.

„Klausos negalią turintys žmonės gali rasti dūmų detektorių, kurie skleidžia ne tik garsą, bet ir šviesos signalą – mirksi arba įjungia tam tikro ploto apšvietimą. Manau, kad kurtiesiems tai – gera išeitis“, – tikina pašnekovas.

Vis dėlto įdomu, ar miegantis žmogus galėtų pabusti nuo šviesos blyksnių. G. Juknevičius komentuoja, kad tokio tipo detektoriai turėtų pažadinti, nes jie sukurti kurtiesiems. Pasak dūmų jutikliais prekiaujančios įmonės vadovo, šviesos signalo detektoriai pritaikomi ir kitais atvejais: „Jei patalpose tamsu bei pilna dūmų – apšvietimas padeda išeiti iš tamsios patalpos nelaimės atveju.“