Naujienų srautas

Tavo LRT2018.03.23 19:08

Per LRT KULTŪRĄ – išskirtinis E. Nekrošiaus interviu

LRT.lt 2018.03.23 19:08

Šį sekmadienį LRT KULTŪROS laidų cikle „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ – išskirtinis pokalbis su pasaulinio garso lietuvių režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi.

Žymioji La Scala, Florencijos, Palermo, Maskvos Didysis teatrai ir pagaliau Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras – tai tik dalis scenų, kur operas statė Eimuntas Nekrošius. Kaip pasakoja pats režisierius, opera įtraukė jį atsitiktinai, bet tai jam – likimo pokštas ir dovana.

„Pirmą kartą jis atvirai kalbės apie įstabų operos kosmosą, kur šimtmečiais formavęsi žvaigždžių paradai stebina net visko mačiusį maestro!“ – interviu nepraleisti kviečia lietuvių operos žvaigždė, laidos vedėja Nomeda Kazlaus. Pasak jos, kalbinant režisierių pauzės ne mažiau iškalbingos nei žodžiai: „Kaip sako maestro, režisierius nebūtinai visažinis, jo pasiūlomi sprendimai intuityvūs, bet galiausiai – išlaisvina atlikėją. O simboliai kūryboje tėra žodžiai: „smėlis ir yra smėlis“. Ieškoti reikia visada, o atsakymai – ne galutiniai: tai žingsnis, kasdien atveriant duris į kiemą, į kelią, į teatrą – einant tarp amžinųjų ženklų, kurie ir žemiški, ir paslaptingi.“

„Stengiuosi prie nieko neprisirišti, kad materija nepančiotų atveriant rytdienos duris, kur klausimas – kodėl? – dar neatsakytas“, – sako E. Nekrošius.

Dviejų menininkų atviras pašnekesys, prisimenant bendrus kūrybinius ieškojimus ir atradimus operos pasaulyje – jau šį sekmadienį, kovo 25 d.  21.15 val. per LRT KULTŪRĄ.

O po laidos, 22.10 val. kviečiame žiūrėti E. Nekrošiaus režisuotą R. Wagnerio operą „Valkirija“, kur pagrindinį Brunhildos vaidmenį sukūrė sopranas N. Kazlaus. 

LRT KULTŪROS laidų vedėja N. Kazlaus – pirmoji lietuviškoji Brunhilda, padainavusi šį vaidmenį daugiau nei 20 kartų tarptautiniuose festivaliuose ir už jį nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“.

N. Kazlaus – Brunhilda E. Nekrošiaus Valkirijoje, asmeninio archyvo nuotr.

Tarptautinė kritika „Opera Now“, „Opera News“ pabrėžia solistės įspūdingą, stiprybės kupiną vokalą, puikų tembrą, platų diapazoną, išskirtinį muzikalumą, visuose registruose tobulai tiksliai išdainuotas natas, emociniu tikslumu persmelktą įtaigią vaidybą ir kerintį žavesį.

O balandžio ir gegužės mėnesiais laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ gerbėjai galės pamatyti unikalius praėjusių sezonų pokalbius su ispanų operos legenda, N. Kazlaus ilgamete scenos partnere Montserrat Caballe, mega žvaigžde Sarah Brightman (Anglija), operos diva, M. Caballe dukra Montserrat Marti (Ispanija), neseniai ši pasaulį palikusiu garsiausiu baritonu Dmitrijumi Chvorostovskiu (Anglija), dirigentu ir kompozitoriumi, šiais metais švenčiančiu savo 85-tąjį gimtadienį, Krzysztofu Pendereckiu (Lenkija), pianistu Christophu Eschenbachu (Vokietija).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi