Naujienų srautas

Tavo LRT2018.03.14 20:07

„Kino pavasario“ atidarymas – per LRT

LRT.lt 2018.03.14 20:07

23 kartą prasidėjo visą Lietuvą apimanti kino šventė, kuri truks net dvi savaites 11-oje šalies miestų. „Kino pavasario“ išvakarėse Lietuvos ir užsienio kino industrijos atstovai, kino entuziastai ir gerbėjai renkosi į oficialią festivalio atidarymo ceremoniją.

Ketvirtadienį kartu su festivaliu startuoja ir tiesioginės transliacijos iš kino teatre įkurto LRT kino klubo, kuriame lauks nekasdieniai susitikimai su festivalio svečiais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įkvėpimai – tokia šio festivalio tema, o jos simbolis – jaunosios kartos dalininko Jurgio Tarabildos sukurtas skaitmeninės gėlės žiedas – reprezentuojantis dviejų savo išraiška skirtingų pasaulių – realaus ir kinematgorafinio – sintezę.

Grįžta namo

Šiųmetinė festivalio atidarymo ašis – grįžimas „namo“, todėl ceremonija po ilgos pertraukos iš Nacionalinės filharmonijos persikels į kino teatrą „Forum Cinemas Vingis“. Tokį sprendimą gautinai nulėmė specialaus svečio – lietuviškų šaknų turinčios garsios švedų atlikėjos, vienos iš festivalio filmų herojės – Silvanos Imam apsilankymas pristatyti filmą „Silvana“. Garbingą vakarą patikėta vesti Ryčiui Zemkauskui – asmenybei, kuri neabejotinai įkvepia kinui, kaip ir pats festivalis.

Atidarymo ceremonijoje tarp daugiau nei 500 svečių bus galima išvysti Lietuvos kino korifėjus–kino režisierių Algimantą Puipą, Audrių Stonį ir Giedrę Žickytę, televizijos, kino ir teatro aktores Eglę Mikulionytę, Ievą Andrejevaitę ir daugelį kitų pramogų pasaulio asmenybių.

Šventės metu muzikinius, savaip interpretuotus festivalio filmų kūrinius publikai ir TV žiūrovams dovanos šalies atlikėjai.

Festivalio uždarymo ceremonija įvyks kovo 30 d. ir taip pat bus transliuojama tiesiogiai per LRT KULTŪRĄ ir naujienų portalą LRT.lt.

Transliacijos – socialiniame tinkle „Facebook“

Festivalyje laukia neeiliniai susitikimai su festivalio svečiais pagrindinio „Kino pavasario“ rėmėjo LRT kino klube, kuris visą festivalį veiks kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. Tiesiogines, jame vykstančių interviu transliacijas bus galima stebėti tiek gyvai kino teatre, tiek internetu – „Kino pavasario“ „Facebook“ paskyroje. Pokalbius ves – Richardas Jonaitis.

Pirmoji transliacija įvyks jau ketvirtadienį 11 val. su lietuvių-sirų kilmės švedų repere, feministe bei aktyviste Silvana Imam. Festivalyje bus rodomas dokumentinis filmas apie jos gyvenimą, meilę, maištą ir kūrybą „Silvana“.

Dar viena pažintis su JAV gyvenančia lietuve, „Instagram“ žvaigžde, aktore Bria Vinaite ir filmo „Floridos projektas“ („The Florida Project“) režisieriumi Seanu Bakeriu – kovo 19 d. (pirmadienį) 15.15 val. Garsaus nepriklausomo Amerikos kino režisieriaus filme nerūpestingos motinos vaidmenį sukūrusi lietuvė jau spėjo sužavėti Holivudą.

Kovo 24 d. (šeštadienį) 19 val. R. Jonaitis kalbins turkų režisierių Michaelį Onderį, kuris  vaidybiniame filme „Taksimo pokeris“ („Taksim Hold‘Em“) pasakoja apie politinius neramumus ir kaip į juos reaguoja visuomenė Turkijoje. Savo forma filmas primena praėjusių metų festivalio hitą „Tobuli melagiai“, kurį ketvirtadienį rodys ir LRT.lt.

Epizodas iš filmo „Tobuli melagiai“

Kovo 25 d. (sekmadienį) 12 val. bus prisimenama labai garsi prancūzų rašytoja Marguerite Duras. Pristatyti pagal jos memuarus sukurto filmo „Memuarai apie skausmą“ („Memoir of Pain“) atvyksta režisierius Emmanuelis Finkielis. Pagrindinį vaidmenį, rašytojos prototipą, sukūrė nuostabi aktorė Melanie Thierry. Filmas nukelia į nacių okupuotą Prancūziją ir pasakoja apie neįtikėtiną, ilgesingą ir skausmingą rašytojos meilės ir gyvenimo istoriją.

Festivaliui baigiantis, kovo 27 d. (antradienį) 17 val. laukia dar vienas įsimintinas susitikimas su Irano talentu Ali Asgari, kuris pastaruosius 7-erius metus tyrinėja savo tautiečių identiteto paieškas, nesusikalbėjimą su vyresniąja karta ir maištą. Kino režisierius festivalyje pristatys savo filmą „Dingimas“ („Dissapearance“), kurio centre – visuomenės smerkiama santuokos neįteisinta dviejų žmonių meilė.

Kino testas ir draudimas nuo nepatikusio filmo 

Ir šiemet „Kino pavasario“ žiūrovams sukurtas ERGO kino testas, padedantis pasirinkti filmus iš gausios festivalio programos. Atsakius į kelis paprastus klausimus, gaunamos asmeninės filmų rekomendacijos. Išbandykite – čia.

Taip pat ERGO siūlo apsidrausti nuo nepatikusio filmo. Jei žiūrovui nepatiks rekomenduota juosta, į kitą seansą jis galės eiti nemokamai. Ši unikali iniciatyva leidžia labiau pasitikėti filmus atrenkančiais „Kino pavasario“ organizatoriais.

2018 m. „Kino pavasario“ filmų programa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi