Tavo LRT

2018.03.13 15:48

Klausiate – atsakome. Kaip pranešti apie žmones, vengiančius mokesčių mokėjimo?

Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) atstovas Laimonas Rimkus pasakoja, kad būdų, kaip pranešti apie asmenis, kurie nemoka mokesčių valstybei, – ne vienas. Dėl šios priežasties galima pasirinkti patį patogiausią ir susisiekti su VMI.

LRT RADIJO klausytoja susirūpino, kad kai kurie žmonės nemoka mokesčių valstybei. Moteris teiraujasi, kaip būtų galima apie juos pranešti ir kur reikėtų kreiptis.

„Mūsų daugiabutyje yra nuomojami trys dviejų kambarių butai, tačiau be sutarčių. Viename iš butų atliekamas kapitalinis remontas, nors ten dirba nelegalus darbuotojas. Taip pat žinau, kad be sutarties yra samdoma auklė, tad ji nemoka mokesčių“, – pavyzdžius vardija LRT RADIJO klausytoja.

VMI atstovas L. Rimkus aiškina, kad apie šiuos pažeidimus galima pranešti ir anonimiškai, ir atskleidžiant savo tapatybę, o būdų, kaip tai galima padaryti, – keletas.

„Pats paprasčiausias kelias – paskambinti trumpuoju mokesčių informacijos pasitikėjimo telefonu 1882. Taip pat kreiptis galima užpildžius anketą VMI tinklapyje arba naudojant mobiliąją programėlę „Pranešk“. Pastaroji suteikia galimybę perduoti informaciją apie pastebėtus mokesčių vengimo atvejus paprastai ir operatyviai“, – kalba L. Rimkus.

Specialistas sako, kad pastebima tendencija – daugiausia informaciją telefonu pateikia didžiųjų miestų – Kauno ir Klaipėdos gyventojai. Be to, bėgant metams auga ir pranešimų skaičius – praėjusiais metais sulaukta 20 proc. daugiau pranešimų nei 2015-aisiais.

„Pagal telefonu suteiktą informaciją didžiausias kiekis finansinių nusižengimų per devynerius metus praneštas apie įmones, veikiančias pramonės, gamybos ir prekybos, statybos bei statybinių medžiagų, pramogų ir poilsio verslo sektoriuose. Pastaraisiais metais pastebime, kad daugėja gyventojų pranešimų apie pastebėtus mokestinius pažeidimus elektroninės prekybos versle“, – komentuoja VMI atstovas L. Rimkus, ir priduria, jog VMI dėkoja sąžiningiems mokesčių mokėtojams.