Naujienų srautas

Tavo LRT2018.03.10 16:37

Šventinį Kovo 11-osios sekmadienį LRT kviečia leisti kartu

LRT.lt 2018.03.10 16:37

Kovo 11-ajai, Nepriklausomybės atkūrimo dienai, LRT parengė specialią programą, kurioje – net trys premjeros: dokumentinis filmas apie Vytautą Landsbergį bei dvi dokumentinės apybraižos – „Misija Sibiras‘17“ ir „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“. Vakare – tiesioginė transliacija iš Kauno „Žalgirio“ arenos, kurioje vyks „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalas. Jame paaiškės, kas veš Lietuvos trispalvę į didžiausią pasaulyje dainų konkursą, šiemet vyksiantį Lisabonoje.

Kovo 11-ąją LRT kviečia žiūrėti:

10 val. Transliacija iš LR Seimo. Iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Tiesioginė transliacija (su vertimu į gestų k.). (LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS)

12 val. Kovo 11-oji  – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje. Tiesioginė transliacija (su vertimu į gestų k.). (LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS)

13 val. Šv. Mišios, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus arkikatedros. (LRT TELEVIZIJA ir LRT KLASIKA)

15:30 val. Lūžis prie Baltijos. Psichologinis karas. Dokumentinis filmas apie Vytautą Landsbergį. Aut. G. Ručytė, A. Marcinkevičiūtė. 2017 m. (LRT TELEVIZIJA)

16:30 val. Premjera. Misija Sibiras'17: iš mokyklos suolo į ekspedicijos traukinį. Dokumentinis filmas. Rež. Emilė Jasulevičiūtė. (LRT TELEVIZIJA)

„Misija Sibiras’17. Iš mokyklos suolo į ekspedicijos traukinį“ – tai filmas apie „Misija Sibiras‘17“ dabartinio Lietuvos jaunimo patirtis Irkutsko srityje, Nižneudinsko ir Tulūno rajonuose. Apie 9 į Sibiro dangų iškilusius kryžius, daugiau nei 100 pėsčiomis nukeliautų kilometrų, 9 sutvarkytas kapines ir lietuvius, tebegyvenančius Sibire.

„Misija Sibiras“ – jau tryliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos jaunų žmonių ekspedicijos į Sibirą. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapinės, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire atminti. Ekspedicijos metu taip pat siekiame pabendrauti su Sibire tebegyvenančiais tautiečiais ar jų atžalomis. Per 12 projekto gyvavimo metų savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 12 000 jaunų žmonių, suorganizuota 16 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

18:30 val. Premjera. „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“. Dokumentinis vaidybinis filmas

19 val. Bravo! Muzikinis Baltijos šalių vaikų konkursas. Estija (LRT KULTŪRA)

21 val. „Eurovizija 2018“. Nacionalinė atranka. Finalas. Ved. Ugnė Skonsmanaitė ir Mantas Stonkus. Tiesioginė transliacija iš Kauno „Žalgirio“ arenos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą