Tavo LRT

2018.03.09 14:58

Klausiate – atsakome. Ar seneliams priklauso vaiko pinigai?

Jei tėvai išvykę į užsienį, o atžalą prižiūri seneliai, tėvai turi pateikti įgaliojimą dėl išmokų vaikui skyrimo. Taip sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos skyriaus vedėja Svetlana Kulpina.

„Norėčiau sužinoti apie vaiko pinigus. Tėvai laikinai yra išvykę į užsienį, o vaikas gyvena pas senelius. Prašome paaiškinti, ar jiems priklauso pinigėliai. Jei priklauso, kaip susitvarkyti dokumentus?“, – teiraujasi LRT RADIJO klausytoja.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos skyriaus vedėjos S. Kulpinos, dėl išmokos vaikui turi kreiptis tie asmenys, kuriems priklauso globa pagal Civilinio kodekso numatytą tvarką.

„Jei tėvai išvyksta dirbti į užsienį, išmoką vaikui skiria ta valstybė, kurioje tėvai dirba. Jei atžalą prižiūri seneliai, tačiau vaiko tėvai dirba Europos Sąjungos (toliau – ES) šalyje, jie turėtų kreiptis dėl išmokos į tą valstybę, kurioje vykdo darbinę veiklą. Tik tada, jei toje šalyje išmoka vaikui nepriklausytų, būtų galima kreiptis į Lietuvą. Tačiau pirmiausia Lietuva pateikia prašymą į tėvų darbo valstybę ir sužino, ar gaunama šeimos išmoka“, – atsako specialistė.

Piniginės paramos skyriaus vedėja S. Kulpina priduria, kad kai kuriose ES priklausančiose tėvų darbo šalyse vaiko pinigai mažesni nei Lietuvoje, todėl Lietuva mokėtų priedą prie gaunamos išmokos.