Naujienų srautas

Tavo LRT2018.03.11 16:57

Klausiate – atsakome. Ar įstatyme numatyta, kokios spalvos turėtų būti Lietuvos vėliavos kotas?

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktorius Neilas Tankevičius aiškina, kaip turėtų atrodyti Lietuvos vėliavos kotas.

LRT RADIJO klausytoja ponia Audronė klausia, ar Lietuvos įstatymuose numatyta valstybinės trispalvės koto spalva.

„Įstatymuose vėliavos kotas nėra konkrečiai reglamentuotas. Spalva nenurodoma, bet, atsižvelgiant į tradicinius spalvų derinimo principus, prie geltonos, žalios ir raudonos geriausiai žiūrėtųsi rudas, baltas, juodas ar plieninis kotas“, – komentuoja N. Tankevičius.

Lietuvos valstybinė vėliava bei kotas taip pat turėtų atitikti tam tikrus standartus – kotai neturėtų būti per ilgi ar per trumpi. Pasak direktoriaus N. Tankevičiaus, išvardintų praktikų reikėtų laikytis.

„Trispalvės ir koto santykis turėtų būti 1:1,7. Vėliavos kotas turėtų būti beveik du kartus ilgesnis nei trispalvė. Jei vėliavos laikikliai tvirtinami prie pastato fasado, tai kotas su fasadu turėtų sudaryti ne didesnį kaip 45 laipsnių kampą, o laikiklių apatinė dalis prie fasadų turėtų būti tvirtinama ne žemiau kaip du metrai nuo žemes“, – pasakoja direktorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą