Naujienų srautas

Tavo LRT2018.03.06 16:56

Paskelbė pretendentus į LRT generalinio direktoriaus postą

LRT.lt, LRT RADIJAS 2018.03.06 16:56

Uždarame LRT tarybos posėdyje antradienį paaiškėjo visi 12 pretendentų į LRT generalinio direktoriaus postą. Trys kandidatai nesutiko viešinti savo pavardžių. 

Atplėšus kandidatų pateiktus vokus su reikiamais dokumentais, paaiškėjo, kad kvalifikacinius reikalavimus atitiko ir į pokalbį kovo 20 d. bus kviečiami 12 kandidatų. Devyni pretendentai sutiko būti atskleisti. Tai – žurnalistas Artūras Račas, buvusi DELFI vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, dabartinis generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, istorikas Bernardas Gailius, televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas, prodiuseris Kristupas Augustas Krivickas, signataras Zigmas Vaišvila bei LRT darbuotojai Aldaras Stonys ir Justas Senapėdis.

LRT Tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis sako, kad naujasis transliuotojo vadovas turėtų paaiškėti kovo 20 dieną.

„Šiandien buvo dokumentų patikra ir visi 12 kandidatų kovo 20 dieną bus kviečiami į pokalbį su LRT taryba. Kandidatai pristatys savo programas ir atsakys į tarybos narių klausimus. Vėliau bus slaptas balsavimas, o jeigu prireiks – ir antrasis turas. 

Jeigu per antrąjį turą nė vienas nesurinks daugiau nei pusės LRT tarybos narių balsų, bus skelbiamas naujas konkursas“, – LRT RADIJUI pasakojo tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis. 

Visuomeniniam transliuotojui beveik 10 metų vadovauja Audrius Siaurusevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą