Tavo LRT

2018.03.05 18:14

LRT ir MO muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį

LRT.lt 2018.03.05 18:14

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ir MO muziejaus steigėjas Viktoras Butkus bei muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė pirmadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Nacionalinio transliuotojo žiūrovai ir klausytojai bus informuojami apie vieno svarbiausių Lietuvos muziejų renginius ir iniciatyvas.

„Norime pasidžiaugti, kad jau šiais metais Vilnius ir visa Lietuva sulauks naujos kultūrinės erdvės atidarymo, kuri tikima taps ir turizmo traukos centru. Tokio masto tiek dydžiu, tiek idėjine prasme muziejai atsidaro nedažnai, taigi LRT taip pat stengsis muziejų pristatyti visuomenei ir supažindinti su Lietuvos moderniuoju menu“, – sakė nacionalinio transliuotojo vadovas, A. Siaurusevičius.

Šiai minčiai pritarė MO direktorė Milda Ivanauskienė: „MO muziejus yra pozityvus pokytis nusistovėjusiame Lietuvos kultūriniame gyvenime, nes MO ne tik kvies į parodas, bet nori aktyviai veikti burdamas idėją palaikančių bendruomenę, katalizuoti naujų kultūrinių įpročių formavimąsi“.

MO muziejaus steigėjas Viktoras Butkus džiaugėsi užsimezgusiu bendradarbiavimu: „MO yra ir bus atviras muziejus, taigi bendradarbiavimas su LRT padės kurti atvirą dialogą su visuomene“.

MO muziejus – tai Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva 2009 m. įsteigta viešoji įstaiga, kol kas veikianti kaip „muziejus be sienų“. Šiuo metu Vilniaus centre, buvusioje kino teatro „Lietuva“ vietoje, yra statomas muziejus, kuris duris atvers jau 2018 metų rudenį. Muziejaus pastatą suprojektuoti buvo pakviestas pasaulinio pripažinimo sulaukęs JAV architektas Daniel Libeskind.

MO muziejaus kolekciją sudaro Lietuvos modernus ir šiuolaikinis menas nuo 1950 metų iki šių dienų. Sukaupta daugiau nei 4500 tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros, videomeno kūrinių, kurių autoriai yra pripažinti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiam projektui 2011 m. Vyriausybės nutarimu buvo suteiktas nacioalinės reikšmės statusas.

Sutarties pasirašymą transliavo LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“.