Tavo LRT

2018.03.03 10:04

„Dainų dainelė“ grįžta į televizijos ekranus

LRT.lt 2018.03.03 10:04

Per 200 tūkst. gabių vaikų į sceną atvedusi „Dainų dainelė“ pradeda skaičiuoti 23-ąjį sezoną. Kovo 4-ąją LRT KŪLTŪROS eteryje pasirodys pirmoji šiųmetinė laida, kurią patikėta vesti vedėjų porai Ramintai Naujanytei-Bjelle bei Ignui Andriukevičiui.

„Daina yra ištikima mūsų tautos palydovė. Iš dainų pažįstame savo istoriją, jose sudėta mūsų protėvių narsa ir meilė tėvynei. Dainuodami tampame vieninga ir stipria Lietuva“, – prieš keletą metų sveikindama laureatus sakė konkurso globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jau tapo gražia tradicija, kad šalies vadovai apdovanoja jauniausius „Dainų dainelės” laureatus Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje.

„Dainų dainelė“ – unikali tradicija, jau 44-erius metus sutelkianti jaunuosius Lietuvos talentus ir geromis emocijomis džiuginanti visą šalį. Kas dvejus metus vykstančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų Lietuvos savivaldybių. Geriausius dalyvius, jau įveikusius atrankas regionuose, kovo–gegužės mėnesiais išvys televizijos žiūrovai. Konkurso dalyviai skirstomi į keturias amžiaus grupes. Regioniniuose turuose ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkst. jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių ir kitų dalyvių.  

Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja daugiau kaip 300 jaunųjų dainininkų. Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo daugiau kaip 200 tūkst. gabių vaikų. Dalyvių pasirodymą vertina ir laureatus išrenka profesionalų komisija.

Iš viso bus nufilmuota 13 koncertų LRT didžiojoje studijoje. Atrankų metu bus išrinkti 2018 metų „Dainų dainelės“ laureatai. Koncertuose dalyvaus ne tik jau gerai pažįstamos scenos žvaigždės, bet ir daug naujų, jaunų žvaigždučių, atėjusių iš „Dainų dainelės“, ir jau puikiai pažįstamų įvairiuose muzikiniuose projektuose. Tai – Kotryna Juodzevičiūtė, Indrė Dirgėlaitė, Mantas Bartuševičius, Dovilė Filmanavičiūtė, sesės Teresė ir Milda Andrijauskaitės. Tikimasi, jog baigiamajame koncerte Operos ir baleto teatre birželio 10 dieną kartu su jaunaisiais laureatais scenoje dainuos ir Merūnas Vitulskis, Tomas Pavilionis, Vaida Genytė, Evelina Sašenko. 

„Dainų dainelės“ laureatų  šiandien galima sutikti tarp įvairiausių profesijų žmonių – tikriausiai nėra tokios šeimos, kuri neturėtų savojo „Dainų dainelės“ dalyvio ar laureato. Tarp žymiausių galima įžvelgti jau net tris kartas. Tai – nacionalinės premijos laureatas Vytautas Juozapaitis, Judita Leitaitė, Sigutė Trimakaitė, Vaida Genytė, Evelina Sašenko, garsus Lietuvos klounas Albertukas, šiandien – Alytaus cirko vadovas.

Tai ne tik jau gerai pažįstamos scenos  žvaigždės – Merūnas Vitulskis, Tomas Pavilionis, Donatas Montvydas, bet ir daug naujų, jaunų žvaigždučių,  atėjusių iš „Dainų dainelės“ ir jau puikiai užsirekomendavusių įvairiuose muzikiniuose projektuose – Bjelle, Kotryna Juodzevičiūtė, Indrė Dirgėlaitė, Mantas Bartuševičius, Dovilė Filmanavičiūtė, Monika Marija.

Koncertą rengia LRT kartu su Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija. Ilgametė generalinė konkurso rėmėja – „Maxima“.

Pirmasis koncertas – jau kovo 4 dieną, sekmadienį, 15.45 val. per LRT KULTŪRĄ.