Tavo LRT

2018.03.01 17:28

Projekto „Draugystė veža“ dalyvėms kelionė į Lisaboną padėtų išpildyti bendrą svajonę

„Turime didelę svajonę: abi be galo mylime jūrą. Sugalvojome, kad būtų smagu kojas įmerkti į kuo daugiau jūrų. Tad vienas iš variantų mūsų svajonei išsipildyti – laimėti šį projektą. Galbūt mums pavyktų Portugalijoje įmerkti kojas į šiltą jūrą“, – svarsto Živilė, kartu su savo drauge Jurga bandanti laimę projekte „Draugystė veža“.

Živilė ir Jurga susipažino darbų dėka, tačiau labai greitai formali pažintis peraugo į šiltą draugystę. Draugės sako, kad jos labai skirtingos: Jurga – mėgstanti ramybę, o Živilė – mėgstanti gyventi aktyviai. Nors draugės susitinka ne taip dažnai, kaip norėtų, kiekvienas susitikimas joms – labai brangus. Živilė ir Jurga nuolat ko nors viena iš kitos mokosi.

„Domiuosi liaudies medicina, ir Živilei papasakoju, kaip gydytis natūraliais būdais. O ji visur mane „ištempia“, nes šiaip niekur neišeičiau“, – pasakoja Jurga.

Živilė tikina, kad iš savo bičiulės mokosi stiprybės ir gyvenimo filosofijos. „Žaviuosi Jurga, nes ji yra žmogus, kuris sugebėjo po tokio gyvenimo įvykio atsistoti ant kojų, jaustis tokia stipria ir tiek visko žinoti. Iš jos mokausi stiprybės. Taip pat – ramybės. Jurga yra perskaičiusi labai daug filosofinių knygų apie gyvenimą ir mane moko į viską pasižiūrėti šiek tiek kitaip, paprasčiau. Esu ugningas, skubantis žmogus, prisikuriu visokių problemų, paskui man pačiai sunku gyventi. Ateinu pas Jurgą, o ji man sako: palauk, sustok, reikia požiūrį pakeisti“, – atvirauja Živilė.

Visas pokalbis – vaizdo įraše.

Drauge su „Eurovizijos“ dainų konkursu vyksta ir LRT pristatoma akcija „Draugystė veža“. Tai – viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinė akcija. Projekto metu kas savaitę bus pristatytos 3 draugų poros, iš kurių vienas turi negalią. Už labiausiai patikusią draugystės istoriją žiūrovai galės balsuoti portale www.lrt.lt, o nugalėtojų poros bus paskelbtos per finalinį „Eurovizijos“ koncertą kovo 11 dieną.