Tavo LRT

2018.02.27 17:02

A.Siaurusevičius Ukrainoje dalysis patirtimi apie LRT finansavimo modelį

LRT.lt 2018.02.27 17:02

Kaip užtikrinti tinkamą, stabilų ir nuo politinės valios nepriklausomą visuomeninio transliuotojo finansavimą? Kaip apsaugoti nacionalinio transliuotojo redakcinę nepriklausomybę? Šios temos dominuos rytoj Kijeve vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Visuomeninių transliuotojų finansavimo modeliai: tarptautinė patirtis ir Ukrainos kontekstas“ (Public Broadcasting Financing Models: International Experience and Ukranian Context).

Europos Tarybos ir Europos transliuotojų sąjungos (EBU) kartu su Ukrainos visuomeniniu transliuotoju organizuojamame forume patirtimi modernizuojant Lietuvos nacionalinį transliuotoją ir užtikrinant naują LRT finansavimo modelį dalysis LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Primename, kad nuo 2015-ųjų, patvirtinus naują LRT finansavimo modelį, iš valstybės biudžeto visuomeniniam transliuotojui skiriamų lėšų dydis kiekvienais metais sudaro užpraeitų metų faktiškai gautų 1,5 procento valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 procento iš akcizo pajamų.

Padidėjęs nacionalinio transliuotojo finansavimas pastaraisiais metais sudarė sąlygas LRT įgyvendinti nemažai technologinių inovacijų (HD raiška, nauja žinių studija, naujos technikos įsigijimai), pagerinti programų turinį. Visuomeninio transliuotojo modernėjimas ir turinio gerėjimas, kaip rodo apklausos, kelia ir visuomenės pasitikėjimo LRT reitingą bei augina auditoriją.