Naujienų srautas

Tavo LRT2018.02.27 11:06

„Draugystė veža“ dalyves suvedė socialinis projektas

Projekte „Draugystė veža“ dalyvaujančios ir dėl kelialapio stebėti Lisabonoje vyksiančio „Eurovizijos“ konkurso besirungiančios draugės Rūta ir Ieva susipažino kitame socialiniame projekte – „Ypatingas grožis“, kuriame Rūta buvo dalyvė, o Ieva – koordinatorė. Merginos bendrauja jau porą metų, jos labai aktyvios ir bendrą laisvalaikį dažnai leidžia dalyvaudamos įvairiuose socialiniuose projektuose. Padėti kitiems žmonėms joms yra įprasta.

„Rūta nuolat ieško veiklos, stengiasi nebūti viena namie ir padėti kitiems. Ji nuolat kartoja vieną frazę: kiek galėsiu, visur padėsiu“, – apie savo bičiulę pasakoja Ieva.

Tiek Rūta, tiek Ieva įpratusios dalintis gėriu, tačiau ir viena iš kitos randa, ko pasimokyti.

„Iš Rūtos mokausi stiprybės. Per trejus metus darbo šioje srityje supratau, kad iš kiekvieno negalią turinčio žmogaus galima to pasimokyti. Jie yra be galo stiprūs, ir, nepaisydami fizinės negalios, stengiasi eiti šalia, o kartais – puse žingsnio prieky mūsų“, – įsitikinusi Ieva.

Visas pasakojimas apie Ievos ir Rūtos draugystę – vaizdo reportaže.

Drauge su „Eurovizijos“ dainų konkursu vyksta ir LRT pristatoma akcija „Draugystė veža“. Tai – viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinė akcija. Projekto metu kas savaitę bus pristatytos 3 draugų poros, iš kurių vienas turi negalią. Už labiausiai patikusią draugystės istoriją žiūrovai galės balsuoti portale www.lrt.lt, o nugalėtojų poros bus paskelbtos per finalinį „Eurovizijos“ koncertą kovo 11 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą