Tavo LRT

2018.02.23 18:45

Estijos nepriklausomybės 100-mečiui – speciali LRT programa

LRT.lt 2018.02.23 18:45

Šeštadienį, vasario 24 dieną, minint Estijos nepriklausomybės 100-metį, prie Lietuvos nacionalinio transliuotojo šalia Lietuvos valstybinės ir Europos Sąjungos vėliavų suplevėsuos Estijos trispalvė, o LRT ekraną papuoš specialus logotipas. Tai bus tik keli iš daugelio LRT akcentų, skirtų paminėti Baltijos sesės gimtadienį.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius su valstybės jubiliejumi pasveikino Estijos visuomeninio transliuotojo vadovą ir visus darbuotojus.

Specialioje Estijos nepriklausomybės dienai skirtoje LRT programoje – du estiški filmai: „14 linksnių (14 Cases)“ – dokumentinė juosta apie Taline gyvenančias rusakalbių šeimas, kurių vaikai pasirinko mokytis estų kalbą (21 val. per LRT KULTŪRĄ) ir karinė drama „1944“ – apie Antrojo pasaulinio karo metais į priešiškų šalių kariuomenes paimtus estus, ne savo kare priverstus žudyti vienas kitą (22.30 val. per LRT KULTŪRĄ). 

Kaip Estija švenčia savo nepriklausomobės 100-ąsias metines? Visą šeštadienį LRT RADIJO ir LRT TELEVIZIJOS naujienų laidose vyks tiesioginiai pasijungimai su Estijoje šiomis dienomis dirbančiais LRT žurnalistais – Luku Kivita (LRT RADIJAS), Edvardu Špoku ir Giedriumi Vitkausku (LRT TELEVIZIJA).

Šį vakarą 22.10 val. radijo programoje LRT KLASIKA – speciali dedikacija Estijai laidoje „Muzikinis pastišas“. Gerūta Griniūtė kalbins garsų estų dirigentą  Neeme Jarvi. „Norėčiau čia sugrįžti, norėčiau bendradarbiauti su kūrybingais ir gerais žmonėmis“, – sako estų dirigentas N. Jarvi, prieš kelerius metus lankęsis Lietuvoje ir koncertavęs mūsų šalies publikai. „Drauge su estais švęsdami atkurtos Estijos valstybės 100-metį klausysimės maestro Neeme Järvi minčių apie bendradarbiavimą, darną muzikoje ir gyvenime“, – laidos klausytis kviečia G. Griniūtė.

Ilusat 100 juubelit, armas Eesti!