Tavo LRT

2018.02.28 11:32

„Draugystė veža“ dalyviai įsitikino donorystės svarba

Šeštąją projekto „Draugystė veža“ savaitę dalyviai keliavo į Molėtų apylinkes. Dar viena draugų pora šiame projekte – Darius ir Vida. Jie ne tik geriausi draugai, bet ir sutuoktiniai, kurių draugystė tęsiasi jau 18 metų.

Draugų poras ypač sužavėjo molėtiškių krašto istorijos pristatymasm, atliktas naudojant virtualiąją realybę, kas leido atsidurti įvykių sūkuryje. Dalyviai taip pat lankėsi Etnokosmologijos muziejuje. Ten pamatė ne tik įspūdingų vaizdų, dalyvavo informatyvioje ekskursijoje, bet, kaip patys teigia, patyrė sunkiai nusakomą jausmą rankoje laikydami dangaus svečią – meteoritą.

Dar viena draugų pora šiame projekte – Darius ir Vida. Jie ne tik geriausi draugai, bet ir sutuoktiniai, kurių draugystė tęsiasi jau 18 metų. Nuo pat pradžių Vida žinojo, kad Darius serga sunkios formos cukriniu diabetu, bet tai nesutrukdė jiems tapti pora.

„Gimė simpatija, paskui meilė. Žmogų priimi tokį, koks jis yra“, – sako Vida.

Darius sako, kad prieš prisipažįstant, jog serga cukriniu diabetu, jautė baimę, bet vos tik tai pasakė, iškart pasijautė ramiau, dingo visos abejonės.

Darius ir Vida kartu svajoja apie keliones, apie galimybes pamatyti kiek įmanoma daugiau pasaulio. Kartu jie dalinasi ir buitimi, ir laisvalaikiu: žiema prabėga su knyga rankoje, pasivaikščiojimais miške. Vasarą pora stengiasi keliauti po Lietuvą. Taip pat jie dalyvauja asociacijos „Gyvastis“ veikloje. 2016-aisiais jų draugystės istorijoje buvo atverstas naujas lapas: Dariui buvo persodintas žmonos Vidos inkstas.

„Tai buvo apgalvotas ir išmąstytas sprendimas. Begalinis noras padėti savo mylimam žmogui. Tai buvo kelias, padedantis išbristi iš problemos“, – kalba Vida.

Kaip teigia Darius, labai svarbu, kad žmonės nesibaimintų ir suprastų, kiek daug gero gali padaryti organų donorystė.

„Norisi, kad žmonės suprastų, jog jei jų artimasis palieka šį pasaulį, bet yra sąlygos [būti donoru], tai išlydite savo giminaitį, bet galite dovanoti gyvybę, netgi ne vieną, kitiems žmonėms. Kažkodėl žmonės baiminasi donorystės, bet mes norime išsklaidyti abejones, nes šalia manęs sėdi gyvas žmogus, atidavęs dalį savęs,  ir gyvename taip, kaip gyvenome“, – kalba Darius.

Vida ir Darius kelione į didžiąją „Euroviziją“ džiaugtųsi, nes, jų teigimu, gyvenimas, kuris buvo šiek tiek stabtelėjęs, vėl įgautų naujų spalvų.

LRT pristatomas projektas „Draugystė veža“ – tai Viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinė akcija, pristatysianti 21 negalią turinčių ir jos neturinčių draugų porą. Penkios žiūrovams labiausiai patikusių draugystės istorijų poros keliaus į didžiąją „Euroviziją“ Portugalijoje.

Plačiau – vaizdo įraše.