Tavo LRT

2018.02.20 13:45

„Draugystė veža“: kelionė į „Euroviziją“ projekto dalyvei padėtų įgyvendinti svarbų tikslą

LRT pristatomas projektas „Draugystė veža“ jau artėja link pabaigos. Viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinė akcija šeštąją atrankos savaitę dalyvius nuvežė į Molėtus.

Dar viena akcijos „Draugystė veža“ kelionė vyko į Molėtų apylinkes. Dalyviai pirmąją kelionės dieną aplankė Dubingius: nuostabų miestelį su ąžuolais apaugusiu piliakalniu, Asvejos ežero ramybe ir stūksančiom Radvilų pilies liekanom. O Dubingių žirgyne teko pamatyti gyvūnų, kurių mažiausiai galima tikėtis sutikti žiemą. Kitą dieną kelionės nariai nuvyko ragauti autentiškos žuvienės Mindūnų kaime ir pažino virtualios realybės teikiamas galimybes Molėtuose.

Viena šio etapo porų – Ernesta ir Silvija. Jos susipažino laipiojimo centre, kai Silvija atėjo ten savanoriauti. Viskas prasidėjo nuo jos treniruočių su Ernesta. Silvija degė noru pritaikyti studijuojamas kineziterapijos  žinias, Ernesta – tikru noru jas pasisavinti ir kuo labiau stiprėti, tapti savarankiška ir nugalėti baimes.

„Kodėl mes tikome kaip draugės? Todėl, kad turime vieną tikslą. Mano tikslas buvo veikti kaip galiu geriausiai iš kineziterapeutės pusės, įžvelgti Ernestos silpnąsias puses, pavyzdžiui, spręsti eisenos problemas. Ernestos tikslas buvo atsistoti ant kojų. Ji išsiskyrė savo ryžtu ir noru. Jos nereikia versti. Kai ji ateina, vienas malonumas su ja dirbti, nes ji nori. Padedu jai vykdyti jos tikslą“, – pasakoja Silvija.

Merginos kas savaitę susitinka laipiojimo centre, aktyviai dirba, išbando įvairias terapijas, Ernesta ryžosi net tokiai drąsiai Silvijos sukurtai terapijai kaip vaikščiojimas ant ledo. Ernesta tikisi, kad kelionėje į Euroviziją jai nebereikės savo ištikimos palydovės – vaikštynės.

„Ernesta sako, kad išvažiavimas yra kaip paskatinimas mesti vaikštynę į šoną. Tai yra jos didžiausias tikslas, kurį įgyvendinti ji norėjo ir pernai. Šiemet pirmasis žingsnis jau įvyko ir [įgyvendinti tikslą] būtų nuostabu“, – kalba Silvija.

Plačiau – vaizdo įraše.