Tavo LRT

2018.02.20 14:19

LRT RADIJO išvyka „Aplink Lietuvą“ baigiasi: kaip šį kartą sekėsi žurnalistams

LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius grįžo iš kelionės „Aplink Lietuvą“. Savaitę trukusio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirto projekto metu žurnalistai lankė šalies miestus ir kaimus, kalbino žmones, rinko istorijas, o su savimi į Vilnių parsivežė šūsnį įspūdžių.

Pirmadienio rytą savo patirtimi R. Kupetytė ir E. Kubilius dalijosi LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“.

Žurnalistai pasakoja, kad kelionės metu susipažino su Lietuvos dalimi, kurios nemato gyvendami ir dirbdami sostinėje. Nors jų kalbinti pašnekovai gyvenimiškų problemų nenutylėjo, savo valstybe žmonės yra daugiau mažiau patenkinti.

„Kai pavažinėji po miestelius ir kaimus, matai, kad žmonių gyvenimas visiškai kitoks. Jie gyvena su savo rūpesčiais. [...] žinoma, kiekvienas iš mūsų gali sudaryti ilgą problemų sąrašą. Bet, pavyzdžiui, kai žmonės įvardija vieną ar kitą problemą, o paskui jų paklausiame, kaip gyvenimas Lietuvoje, absoliučios daugumos atsakymas – geras yra gyvenimas“, – kalba E. Kubilius.

Pasak žurnalistų, sutikti pašnekovai jiems pasirodė tikri optimistai. Kalbinti vyresnio amžiaus žmonės nesiskundė pragyvenimu ir gaunama pensija, atvirkščiai – sakė, kad sumos jiems užtenka, kartais iš tų lėšų paremia ir vaikus.

LRT RADIJO žurnalistai keliavo ir per pačią Vasario 16-ąją, kai valstybė šventė atkūrimo 100-metį. Žurnalistai lygina, kad per pirmąją išvyką, surengtą pernai vasarą, žmonės buvo pesimistiškesni, išsakė daugiau pastabų, buvo labiau susirūpinę. Šią savaitę vyravo kitokios emocijos.

„Vasarą žmonės įvardijo gerokai daugiau problemų. O dabar, kai klausdavome, kas juos džiugina, kas liūdina, jie sakydavo, kad tokią šventinę savaitę negalvokime apie problemas, žiūrėkime, kas bus toliau, nes viskas yra neblogai. Šventinė nuotaika labai jautėsi“, – prisimena R. Kupetytė.

Žurnalistai pastebi, kad Lietuvos piliečiai – labai svetingi. Nebuvo nei vienų durų, kurios būtų neatidarytos, o ir kava buvo pavaišinti: „Džiaugiamės, kad žmonės klausosi radijo. Ne į vieną vienkiemį užėjus, žmonės žinojo, kokį projektą vykdome. Daug kas netgi neturi televizorių, jiems užtenka radijo.“

Žiemiški orai žurnalistų kelionės metu nelepino. Tačiau, pasak R. Kupetytės, „centriniai keliai nuvalyti, nepajutome, kad būtų slidu, žinoma, vairuoti reikėjo atsargiai“. Anot žurnalistės, gyventojai labai didžiavosi turima valymo įranga, be to, netgi laisvą dieną išėjo į kelius ir šaligatvius valyti bei kasti sniego. 

Jų surinktas istorijas rasite čia.