Tavo LRT

2018.02.19 14:05

R. Zilnys: mano karta yra labai traumuota

LRT.lt2018.02.19 14:05

Retai apie savo asmeninį gyvenimą viešai kalbantis žurnalistas, „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas, „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos komisijos narys Ramūnas Zilnys LRT TELEVIZIJOS dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ atsivėrė. „Mokykloje aš gaudavau į kaulus. Ar aš dėl to išgyvendavau? Žinoma, taip, – pasakojo Ramūnas. – Buvo įkalti į galvą principai, pagal kuriuos reikia gyventi. Aš tvirtai jų laikiausi, nes auklėtas buvau gana griežtai ir kažkaip prie to pripratau.”

R. Zilnys gimė 1979-aisiais – istoriniai įvykiai, pakeitę Lietuvą, pakeitė ir jo gyvenimą: „Tas istorinis virsmas – Sausio 13-oji, Nepriklausomybės atgavimas, tas santvarkų pasikeitimas – taip, tai yra labai jaudinančios akimirkos. Mano kartos žmonės, kurie dar spėjo pabūt vaikais, kurie jau kažką suprato dar sovietinėj sistemoj, o brendo ir augo dabartinėje sistemoje, aš manau, kad mes esam kažkuria prasme labai privilegijuoti, nes yra įspūdinga pamatyti labai didžiulį istorinį virsmą, pamatyti tokius dalykus, kurių tu nebegalėsi paaiškinti savo vaikams, nes jie tiesiog nesupras.

Jie niekada nesupras, kaip parduotuvėje gali nebūti bananų. Ne tai, kad jie gali būti brangūs, bet kad jų iš viso gali nebūti. Jie nesupras. Jie nesupras, kas yra maisto kortelės, kas yra talonai ryžiams, cukrui ir visiems kitiems dalykams. Aš labai tikiuosi, kad jie nesupras, kaip greitai gali išsisluoksniuoti visuomenė ir kokias traumas tai gali atnešti. Mano karta kai kuriuo požiūriu yra labai traumuota”, – svarstė žurnalistas.

R. Zilnys dalijosi ne tik vaikystės, jaunystės nuotykiais – jis prisipažino, jog norint dirbti pramogų versle, neretai tenka paaukoti ir savo asmeninį gyvenimą: „Mano žmona yra visiškai neįtikėtina, aš nesuvokiu, kaip jinai mane pakenčia, ir visi aplinkui stebėdami ją, nesupranta, kaip taip gali būt, nes manęs nuolat nėra namie, – atviravo R. Zilnys. – Visi tie žmonės, kuriuos jūs matot dirbančius pramogų versle, o savo veiklą aš irgi priskirčiau tam, jie visą laiką yra užsiėmę ir aš žinau daugybę istorijų, kai jų asmeninis gyvenimas klaikiai nuo to kenčia.“

Dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ apie savo gyvenimo keliones pasakos R. Zilnys, Indrė Lučauskienė bei Raimonda Tuminienė. Jau šį vakarą 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt