Tavo LRT

2018.02.28 11:31

„Draugystė veža“ dalyvė: kai kažko negaliu padaryti, padarau savaip

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.28 11:31

„Kai buvome botanikos sode, ji vieną kartą pasakė: „Palauk, aš nespėju“. Atsisukau ir norėjau klausti: „Kaip tai nespėji?“ Tik po to suvokiau, kad, nuėjusi ilgesnes distancijas, ji pavargsta. Kartais ji paprašo panešti rankinę. Kadangi nejaučiu jos negalios, tai nelabai gražu, bet aš pati nepasisiūlau panešti“, – apie savo draugę pasakoja viena iš projekto „Draugystė veža“ dalyvių. Savo pažintį šį kartą pristato Živilė ir Danguolė.

Kaip sako „Draugystė veža“ dalyvės, pirmiausia susipažino jų vaikai. Moterų draugystė trunka jau trečius metus. Kelionėje į Anykščius jos išbandė rogučių trasą, dailino margučius, net įlipo į siauruku vadinamą traukinį. Draugės mėgsta imtis visko, kas tik šauna į galvą, tad nenuostabu, kad jos geba visai kitaip pažinti net Medžių lajų taką. Tiesa, tokioms geroms draugėms negalia niekada nesutrukdė.

„Kai buvome botanikos sode, ji vieną kartą pasakė: „Palauk, aš nespėju“. Atsisukau ir norėjau klausti: „Kaip tai nespėji?“ Tik po to suvokiau, kad, nuėjusi ilgesnes distancijas, ji pavargsta. Kartais ji paprašo panešti rankinę. Kadangi nejaučiu jos negalios, tai nelabai gražu, bet aš pati nepasisiūlau panešti“, – kalba viena iš draugių.

Ūpo niekada neprarandančios draugės jau išbandė tokias ekstremalias pramogas kaip pasivažinėjimą kartingais ir net šuolį parašiutu. Nieko nebijančios Danguolė ir Živilė turi patarimų tiems, kas nedrįsta veikti.

„Sugalvojai ir reikia eiti, daryti. Skauda ar neskauda, eini ir vis tiek kažką bandai. Jei kažko negali pakeisti, turi keisti mąstymą. Aš daug ko negaliu padaryti, todėl padarau savaip. Viskas įmanoma, tik reikia norėti“, – sako viena iš draugių.

LRT pristatomas projektas „Draugystė veža“ kviečia dalyvauti draugų poras, iš kurių vienas turi negalią. Tai Viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojama socialinė akcija.

Plačiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.