Tavo LRT

2018.02.15 09:57

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga – speciali programa per LRT

LRT.lt2018.02.15 09:57

Atkurtos valstybės šimtmetį nacionalinis transliuotojas kviečia švęsti drauge: televizijos žiūrovų ir radijo klausytojų laukia speciali programa. LRT tiesiogiai transliuos Vasario 16-osios iškilmes ir koncertus. Dalį šių renginių galėsite girdėti ir per LRT RADIJĄ.

Ketvirtadienis (vasario 15 d.)

12.30 val. – Iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Tiesioginė transliacija iš LR Seimo Kovo 11-osios Akto salės (LRT TV, LRT LITUANICA)

15 val. – Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų įteikimo iškilmės. Tiesioginė transliacija iš Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų (LRT KULTŪRA)

21 val. – Koncertas „Aš – dalis tavęs“. Šventinis koncertas iš Kauno „Žalgirio“ arenos. Dalyvauja Merūnas, Jurga Šeduikytė, Ieva Zasimauskaitė, Jazzu, Povilas Meškėla ir kt. (LRT TV, LRT RADIJAS)
 

Penktadienis (vasario 16 d.)

12 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Simono Daukanto aikštėje Vilniuje. Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba. Tiesioginė transliacija (LRT TV, LRT LITUANICA, LRT RADIJAS)

12.30 val. Lietuvos bažnyčių varpų sąšauka „Gloria Lietuvai“. (100 Laisvės varpo dūžių). Tiesioginė transliacija (LRT TV, LRT LITUANICA, LRT RADIJAS)

13.00 val. Šv. Mišios iš Vilniaus arkikatedros bazilikos. (LRT TV, LRT KLASIKA)

14.30 val. Vasario 16-osios minėjimas prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų Vilniuje. Tiesioginė transliacija (LRT TV, LRT LITUANICA, LRT KLASIKA)

17.45 val. Iškilmingas Vasario 16-osios koncertas „Gloria Lietuvai“. Tiesioginė transliacija iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LRT TV, LRT LITUANICA, LRT KLASIKA)

19 val. Šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą“. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus Katedros aikštės (LRT TV, LRT LITUANICA, LRT RADIJAS)

21 val. Šiandien prieš 100 metų (LRT TV)

21.30 val. „Emilija iš Laisvės alėjos“ (LRT TV, LRT LITUANICA)

Be to, LRT RADIJAS Vasario 16-ąją nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro transliuos specialią šventinę laidą. Tiesioginiuose pokalbiuose LRT RADIJO svečiai prisimins mūsų istoriją, nagrinės tarpukario Kauno fenomeną, kaip miestas iš provincialaus užkampio virto europinio lygio sostine, kaip vystėsi mūsų kultūra ir švietimas, kokie radosi moterų judėjimai, bus kalbama apie Lietuvos partizanus ir tautines mažumas. Taip diskutuojama apie šiandieninę valstybę – kokią šalį kuriame ir ko siekiame.

LRT RADIJO korespondentai pasklis po Lietuvos miestus ir miestelius, sužinosime, kaip 100-metį mini patys įvairiausi mūsų šalies piliečiai.

Šventinę laidą „Atkurtai Lietuvai – 100” ves Giedrė Čiužaitė ir Artūras Matusas, Jolanta Kryževičienė ir Darius Užkuraitis, Juta Liutkevičiūtė ir Birutė Rutkauskaitė, Agnė  Skamarakaitė ir Deividas Jursevičius.