Tavo LRT

2018.02.10 13:12

Laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ – A. Matelio padėka pasaulio čempionei

LRT.lt2018.02.10 13:12

Sekmadienį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ režisierius Arūnas Matelis trispalvę kaip padėką už Lietuvos vardo garsinimą įteiks pasaulio čempionei, dviratininkei Editai Pučinskaitei.

Viena geriausių visų laikų Lietuvos dviratininkių E. Pučinskaitė  per savo karjerą iškovojo apie 100 pergalių. Jai teko atstovauti Lietuvai Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino olimpinėse žaidynėse.

Anot režisieriaus, E. Pučinskaitė ne kartą apsigobė Lietuvos trispalve, atstovaudama mūsų šaliai sudėtingiausiose dviračių lenktynėse pasaulyje. Tuo metu mažai kas žinojo, kad jaunutė čempionė iš neseniai Nepriklausomybę atgavusios šalies atvykusi į prestižines lenktynes gyvendavo ekstremaliomis sąlygomis.

„Edita apie Lietuvos dviračių sportą pasauliui pasakojo ne kartą. Tačiau tai, ką jai ir jos kartos dviratininkėms teko patirti, norint atstovauti savo šalį, verta naujos mano kino juostos“, – sako A. Matelis, neseniai žiūrovams pristatęs filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, pasakojantį apie nematomą dviračių sporto pasaulio pusę.

Sekmadienį laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ – režisieriaus ir pasaulio čempionės pokalbis apie nežinomus sporto pasaulio kuluarus ir kainą, kurią moteriai teko sumokėti dėl galimybės finišuojant apsigobti savo šalies vėliava.

Laida „Laisvės vėliavnešiai“ – sekmadienį 15.15 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.