Tavo LRT

2018.02.09 11:23

Klaipėda nušvis Trispalvės spalvomis – prisijungs prie iniciatyvos #KeliuVėliavą

„Šiandien pirmoji vėliava iškelta kruizinių laivų terminale, tai yra Klaipėdos uosto širdis. Tačiau vėliavos kyla ir daugelyje krovos bendrovių. Plačios, kiek žinau, viena plačiausių – 7 m“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalba Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos gen. direktorius Arvydas Vaitkus. Jis pasakoja, kokiu išskirtiniu būdu uostamiestis yra pasiruošęs prisijungti prie LRT akcijos „Keliu vėliavą“.

Kai kurios bendrovės keldamos vėliavas ant kranų netgi stabdys darbą, taip parodys džiaugsmą, kad Lietuva švenčia savo 100-metį. Vėliavos iškils ir ant krovos terminalų. Jos suplevėsuos 80-ies ir daugiau metrų aukštyje.

„Laivų statybos ir remonto įmonės taip pat pasipuoš mūsų trispalve. Kiek žinau, registruotos laivybos bendrovės taip pat ant savo laivų iškels vėliavą. Taip pat vėliava pasipuoš suskystintų gamtinių dujų terminalas“, – pasakoja A. Vaitkus.

Klaipėdos uosto širdyje, kruizinių laivų terminale, šį rytą suplevėsavo 6 m pločio vėliava. Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, ši vėliava simbolizuoja, kad Lietuva, jūrinė valstybė, švenčia garbingą jubiliejų.

„Visa pakrantė bus nušviesta nacionalinėmis vėliavomis. Nuo jūros atplaukiant į Klaipėdą, ko gero, bus neįmanoma nepastebėti vėjyje plazdančių trispalvių. Manau, „Keliu vėliavą“ akcija yra labai gražus šventinis akcentas, o Klaipėda joje taip pat suskambės viena gražiausių spalvų“, – teigia V. Grubliauskas.

Plačiau – vaizdo įraše.