Tavo LRT

2018.02.28 11:28

„Draugystė veža“ dalyves suvienijo savanorystė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.28 11:28

Trečią „Draugystė veža“ atrankos savaitę projekto dalyviai keliauja po Palangą ir Kretingą. Šį kartą savo istoriją pristato Sandra ir Raimonda. „Sandra ieškojo savanorių, o aš, atvykusi į kitą miestą, ieškojau organizacijos, kurioje galėčiau savanoriauti“, – apie prieš tris metus užsimezgusią tvirtą draugystę pasakoja Raimonda.

Sandros ir Raimondos keliai susikirto dėl savanorystės. Sandra ieškojo savanorių savo vadovaujamai organizacijai, kurie galėtų dalyvauti „Maisto banko“ akcijoje. Merginos susipažino siekdamos gero kitiems ir per trejus draugystės metus labai suartėjo. Dabar netgi sugeba užbaigti viena kitos sakinius. Raimonda puikiai pamena pirmą jų susitikimą.

„Sandra ieškojo savanorių, o aš, atvykusi į kitą miestą, ieškojau organizacijos, kurioje galėčiau savanoriauti. Atsimenu, kai atėjusi į kabinetą sutikau Sandrą. Pamačiau jos nuoširdžią šypseną, kuri kvietė bendrauti ir užmegzti šiltą ryšį. Taip viskas prasidėjo. Nuo tos dienos praėjo beveik trys metai. Dabar esame draugės, kurios nė karto nesusipyko“, – pasakoja Raimonda.

Palangoje reikalo susipykti draugėms taip pat nebuvo. Jos kartu žvejojo stintas bei jas kepė, lankėsi įvairiose sveikatingumo procedūrose.

Raimonda atskleidžia svajonę, kurią puoselėja kartu su Sandra. Didžiausias merginų noras yra tai, kad visuomenėje nebeliktų žmonių skirstymo.

„Mes, kaip ir visos merginos, mėgstame pasvajoti. Kartais apie kasdienius mergaitiškus, o kartais apie globalius dalykus. Norėtume, kad visuomenėje dingtų skirstymas. Kad žmonės nebūtų grupuojami į sveikuosius ir žmones su negalia, kad būtų vertinamas pats žmogus, su kiekvienu būtų bendraujama ir į visus žiūrima lygiai“, – kalba Raimonda.

LRT pristatomas projektas „Draugystė veža“ kviečia dalyvauti draugų poras, iš kurių vienas turi negalią. Tai Viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojama socialinė akcija.

Plačiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt