Tavo LRT

2018.02.05 12:23

L. Mažylis: dar pakonkuruosiu ieškodamas to, kas irgi susiję su 100-mečiu

LRT.lt2018.02.05 12:23

„Žinote, aš turiu planą 2018 metams. Tai gal net nėra tiesiogiai susiję su radiniu, bet šis iššūkis būtų labai įdomus mano gyvenime ir labai įdomu, ar man pavyktų jį įveikti“, – vos prieš metus Lietuvos Nepriklausomybės aktą radęs prof. Liudas Mažylis jau dėlioja naujus planus.

Lietuvai minint savo valstybingumo atkūrimo šimtmetį, profesorius vis tiek lieka paslaptingas: „Viskas yra dar ankstyvoje planavimo stadijoje, tad negaliu pasakoti viešai. Tačiau neminint paties fakto, dar galėčiau pasakyti, kad ne visi dalykai, susiję su šimtmečiu, yra atrasti, tad ir smagu konkuruoti su kitais jų ieškant“.

Tačiau 2017-ieji buvo ypatingi ne tik mūsų šaliai, sulaukusiai Nepriklausomybės akto originalo, – didelės dovanos sulaukė ir pats L. Mažylis: „Stebuklai mano gyvenime dėjosi du kartus ir lygiagrečiai. Atsirado dukra, o po pusmečio – Sąjūdis ir politiniai pokyčiai. Pernai, 2017-siais, atsirado dokumentas, o po mėnesio – anūkė, – su šypsena kalba L. Mažylis. – Vardas yra karingos patriotės pagal žinomą meninį filmą. Kol kas aš tik planuoju žiūrėti į akis, o tos akys didelės, labai smalsios, nors mums dar tik aštuoni mėnesiai su trupučiu. Ko tos akys klaus, į tai bandysiu atsakyti“.

Pats puikiai prisimindamas savo vaikystės keliones su žymiuoju seneliu, ginekologijos pradininku Lietuvoje Pranu Mažyliu, profesorius žada išlaikyti šeimos tradicijas auginant anūkus: „Mes jau dabar Vilniuje pavažinėjame į Valakampius ir atgal, bet čia nėra labai gerai, nes tų pasivaikščiojimų metu jai reikėtų miegoti, o kai ji savo dideles akis išplečia ir pradeda šypsotis – tai jau reiškia, kad aš užduoties neįvykdau, nes anūkė prabudo“.

Apie savo gyvenimą ir kelią Nepriklausomybės akto atradimo link, prof. L. Mažylis pasakos LRT TELEVIZIJOS dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ šį pirmadienį 19:30 val.

Kartu su juo savo gyvenimo istorijomis dalinsis ir buhalterė Janutė Fokienė bei Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekos vadovas Petras Zurlys.